Pożegnanie z kolędą

Sieniawszczyzna niezwykle uroczyście i z nostalgią rozstała się z kolędą. Podczas dorocznego Przeglądu Kolędniczego z udziałem uczniów miejscowych szkół, który miał miejsce w dniu święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej, sala widowiskowa w sieniawskim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji dosłownie pękała w szwach.Licznie zebrana na widowni publiczność mogła ponownie wczuć się w atmosferę minionych już świąt Bożego Narodzenia. Niepowtarzalne popołudnie podkreśliły świąteczne dekoracje, nastrój oraz melodie pastorałek i kolęd wyśpiewanych z głębi serca przez uczestników imprezy. Nie zabrakło chwil pełnych wzruszeń i błysków fleszy aparatów fotograficznych, zaś rodzice występujących na scenie młodych artystów nie kryli przejęcia i zdenerwowania. Każdy próbował zatrzymać tę magiczną chwilę na dłużej. Jako pierwsi swój program zaprezentowali kolędnicy z Rudki, którzy popisową grą aktorską oraz śpiewem zachwycili sieniawską publiczność. Chwilę później widzowie obejrzeli bajkową wersję jasełek w wykonaniu uczniów z Wylewy. Następnie przyszedł czas na występ najstarszych uczestników Przeglądu. Przygotowane przez miejscowych gimnazjalistów widowisko o tajemniczo brzmiącym tytule „Godzina zero” nawiązywało zarówno do konwencji tradycyjnych jasełek, jak też obyczajowości współczesnego świata. Występ bardzo się podobał widowni i nagrodzony został rzęsistymi brawami. Nie mniej entuzjastycznie przyjęte zostały występy kolejnych grup kolędniczych. Wiele radości i dobrej zabawy dostarczyło wszystkim zebranym przedstawienie przygotowane przez kolędników z Dobrej. Ich występ był wyjątkowo „dynamiczny”, co w dużej mierze było zasługą biorącego udział w widowisku ….Żyda (duże brawa dla odtwórczyni tej roli – Kasi Ciurko), który szybko zdobył sympatię publiczności. Widzom bardzo podobał się także występ kolędników z sieniawskiej „podstawówki”, a szczególnie oprawa muzyczna towarzysząca ich przedstawieniu. Przepiękne kolędy, wygrywane na dzwonkach przez małych artystów, wprawiły wszystkich w nastrój zadumy i wzruszenia. Na koniec kolędnicy z Czerwonej Woli zaprezentowali klasyczną wersję widowiska o Bożym Narodzeniu. Była szopka, pasterze, Józef, Maryja oraz Dzieciątko Jezus. Uczniowie nie tylko popisowo odgrywali biblijne postacie, ale również pięknie śpiewali i tym śpiewem zachęcili publiczność do wspólnego kolędowania.
Po części artystycznej dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli – p. Władysława Stawarska podziękowała opiekunom młodych artystów za trud i pracę włożoną w przygotowanie widowisk. Z kolei przewodniczący Rady Miejskiej w Sieniawie – p. Danuta Król serdecznie pogratulowała młodym artystom występów, zaangażowania i talentu scenicznego. Ponadto, obie panie wręczyły kolędnikom upominki pieniężne.

Zdjęcia Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5 Zdjęcie 6 Zdjęcie 7 Zdjęcie 8 Zdjęcie 9 Zdjęcie 10
Zdjęcie 11 Zdjęcie 12 Zdjęcie 13 Zdjęcie 14 Zdjęcie 15 Zdjęcie 16 Zdjęcie 17 Zdjęcie 18 Zdjęcie 19 Zdjęcie 20
Zdjęcie 21 Zdjęcie 22 Zdjęcie 23 Zdjęcie 23

 

Źródło UG UM Sieniawa

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Stypendia Dla Najlepszych Uczniów

30 stycznia w Zespole Szkół w Tryńczy miało miejsce wręczenie najlepszym uczniom szkół z terenu gminy stypendiów. Ryszard Jędruch wójt

Zamknij