Powitanie generała Bogdana Kuligi w Rzeszowie

Nadbrygadier Bogdan Kuliga, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej został powitany w Rzeszowie. Uroczysty apel odbył się 5 maja. Udział w nim wzięła wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska. 

Wojewoda pogratulowała komendantowi Kulidze nominacji generalskiej i wręczyła pamiątkowy grawerton.

W uroczystym apelu wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych, władz samorządowych i duchowieństwa.

Nadbrygadier Bogdan Kuliga urodził się 5 grudnia 1960 roku w Korczynie. Jest szefem podkarpackiej straży pożarnej od 15 października 2011 r. Wcześniej przez sześć lat był zastępcą. Dowodził wieloma akcjami i ćwiczeniami, m.in. odpowiadał za akcję podczas powodzi w czerwcu 2006 r. w powiatach mieleckim i dębickim oraz w 2009 i 2010 r. w Ropczycach i Tarnobrzegu. Nadzorował przygotowania do Międzynarodowych Ćwiczeń prowadzonych w zakładzie o dużym ryzyku powstania poważnej awarii przemysłowej „HIPOL-2007″, a także kierował działaniami ratowniczo-gaśniczymi podczas Międzynarodowych Ćwiczeń „EU Carpathex 2011”.

W ciągu ponad trzydziestu lat służby był wielokrotnie odznaczany m. in.: Krzyżem Zasługi za Dzielność, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę, złotym medalem „Za zasługi dla obronności kraju”, srebrną odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”, Złotym Znakiem Związku OSP RP, złotym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”.

Źródło rzeszow.uw.gov.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
NAGRODY MIASTA PRZEWORSKA CZEKAJĄ – RATUSZE 2014

Burmistrz Miasta Przeworska zaprasza do udziału w konkursie Nagrody Miasta Przeworska "Ratusz". Zasady zgłaszania kandydatów do honorowej nagrody określa Regulamin przyznawania

Zamknij