Powiatowe eliminacje XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży
18 marca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyły się powiatowe eliminacje XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!”
Organizatorem konkursu w ramach popularyzacji problematyki obrony cywilnej i ochrony ludności jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – Szefa Obrony Cywilnej Kraju.
Celem Konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzież tematem bezpieczeństwa, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania różnorodnych zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Poprzez przekaz artystyczny można zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, jakie mogą pojawić się w codziennym życiu oraz nauczyć właściwego zachowania i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat.
Uczestnicy konkursu startowali w trzech kategoriach wiekowych:
I grupa – uczniowie klas 1 – 3 szkół podstawowych,
II grupa – uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych,
III grupa – uczniowie gimnazjów;
W każdej kategorii zostało wybranych po 5 prac finałowych, które następnie wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich.
Grupa I
1. Jakub Ładak – SP im. bł. ks J. Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim
2. Amelia Cidyło – Zespół Szkół w Chałupkach,
3. Katarzyna Curzytek – Zespół Szkół w Nowosielcach,
4. Magdalena Pacławska – SP im. bł. ks J. Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim,
5. Kamila Pawłowska – SP Nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku.
Grupa II
1. Gabriela Zwolińska – SP im. bł. ks J. Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim,
2. Oliwia Pokrywka – SP im. bł. ks J. Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim,
3. Klaudia Batycka – Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Siedleczce,
4. Izabela Dyndał – SP im. bł. ks J. Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim,
5. Gracjan Lonc – ZS w Gaci.
Grupa III
1. Monika Jędruszczak – Zespół Szkół w Rozborzu,
2. Maria Krukar – Publiczne Gim. im. J.P. II Zespół Szkół w Zarzeczu,
3. Dawid Całka – Zespół Szkół w Rozborzu,
4. Agata Mucha – Zespół Szkół w Rozborzu,
5. Aleksandra Chmura – Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Siedleczce.
Dodatkowo Jury konkursowe postanowiło dodatkowo wyróżnić prace w I grupie wiekowej:
1. Kacper Baran – SP im. bł. ks J. Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim,
2. Maksymilian Brzózka – SP im. bł. ks J. Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim.
Waldemar Motyka
Inspektor w Wydziale Organizacyjnym
i Spraw Obywatelskich
Źródło http://www.powiat.przeworsk.pl/index.php/936-powiatowe-eliminacje-xvii-edycji-ogolnopolskiego-konkursu-plastycznego-dla-dzieci-i-mlodziezy