Powiat Przeworski najlepszym powiatem w Województwie Podkarpackim według Rankingu Powiatów za 2015 rok!

24 stycznia 2016 roku Związek Powiatów Polskich ogłosił wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Powiatów za 2015 rok. Powiat Przeworski zajął 18 miejsce w Polsce i pierwsze w województwie podkarpackim. Nasz Powiat w kategorii od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców w 2015 roku zdobył 23 840 punktów, utrzymując swoją pozycję z 2014 roku.

Samorządy sklasyfikowane w Rankingu  są  oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w jedenastu grupach tematycznych takich jak m.in. działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania samorządu, rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego, promocję rozwiązań ekoenergetycznych, proekologicznych i prozdrowotnych. Kolejność w Rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów.
Powiat Przeworski został doceniony przede wszystkim w zakresie działań proinwestycyjnych oraz prorozwojowych tj. ilości wydatkowanych środków finansowych pochodzących z funduszy unijnych oraz ilości wydatkowanych środków finansowych pochodzących z funduszy krajowych. W kategorii tej zdobył maksymalną liczbę punktów. Ogólnopolski Ranking Powiatów oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów powiatowych. Wynik Ogólnopolskiego Rankingu Powiatów na 2015 rok dostępny jest pod adresem:
http://ranking.zpp.pl/index.php?action=ranking&ctl=ranking\Main&id=2

Źródło http://www.powiat.przeworsk.pl/index.php/1267-powiat-przeworski-najlepszym-powiatem-w-wojewodztwie-podkarpackim-wedlug-rankingu-powiatow-za-2015-rok

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zimowe szaleństwa w Jagielle

Dnia 25 stycznia br. odbył się kulig dla dzieci Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Jagielle. Organizowany był przez Sołtysa,

Zamknij