Postępy prac przy kościele w Lecce

Postępy prac przy kościele w Lecce
Pod koniec października 2012 roku zakończyły się prace przy wznoszeniu dachu nowego kościoła, pokrytego ceramiczną dachówką, zaś w połowie grudnia zamontowane zostały aluminiowe okna. Kolejne prace w toku to – tynkowanie ścian kościoła i szpachlowanie stropu. 
W czasie rozmowy z Księdzem Arcybiskupem Józefem Michalikiem zostały uzgodnione terminy następujących uroczystości parafialnych:

– poświęcenie kamienia węgielnego – w dzień odpustu parafialnego Najświętszego Serca Pana Jezusa, który będzie przeniesiony na niedzielę 9 czerwca. Uroczystości
tej będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Mateusz Ustrzycki, nasz Rodak z Kanady.
– poświęcenie kościoła, 8 września – przewodniczył będzie Ks. Abp Józef Michalik, Metropolita Przemyski.

W imieniu całej wspólnoty parafialnej pragnę zaprosić wszystkich Rodaków i naszych Przyjaciół, aby wzięli udział w tych historycznych dla nas wydarzeniach.

Do tych uroczystości przygotowujemy się przez misje parafialne, które trwać będą
od 18 do 25 maja. Naszym przewodnikiem po drogach wiary będzie ks. Janusz Krygowski wraz ze świeckimi animatorami.
Mamy nadzieję, że po wykonaniu koniecznych prac już wkrótce wejdziemy
do nowego kościoła. Potrzebujemy, więc teraz sprzętów kościelnych: tymczasowego metalowego tabernakulum, kinkietów, żyrandola, ławek kościelnych – z oparciem lub bez – i mebli do zakrystii. Bylibyśmy bardzo wdzięczni za ich ofiarowanie lub wypożyczenie na jakiś czas. Prosimy, zatem o informacje o parafiach, które takowe sprzęty posiadają i byłyby skłonne ich nam użyczyć.

Z serdecznymi pozdrowieniami i modlitwą
Ks. Stanisław Kowal wraz z parafianami
http://www.lecka.przemyska.pl/budowa10.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie w Wąskim Gronie

W pierwszą niedzielę marca oficjalnie inauguruje sezon PKTR "Leliwa". Tak też było i tym razem. Spotkaliśmy się w wąskim gronie

Zamknij