POMYSŁOWOŚĆ OSZUSTÓW NIE ZNA GRANIC. NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!

„Jak zarobić, aby się nie narobić, a mieć konkretną kasę” to hasło, które niekiedy słyszymy wśród młodzieży. Jednak jak pokazuje życie, to nie tylko humorystyczny slogan, ale metoda oszustów na zarobienie pieniędzy.

Zarobić szybko i kosztem drugiego człowieka, najlepiej osoby starszej. W miniona środę oszuści zadzwonili aż do 6 starszych osób licząc, że im się uda… Uda „zarobić” pieniądze oszukując starsze osoby. Na szczęście do przekazania pieniędzy nie doszło.

To już kolejne przypadki oszustw, gdy do osób starszych dzwoni ktoś podając się za członka rodziny, policjanta, pracownika banku. Jak widać oszuści stosują różne metody, ale cel ciągle mają ten sam OSZUKAĆ STARCZEGO CZŁOWIEKA!

W środę, 1 sierpnia na terenie naszego powiatu telefony z metodą „na policjanta” odebrało aż 6 seniorów. Tym razem to nie członek rodziny potrzebował rzekomej pomocy, tylko oszuści ostrzegali przed utratą pieniędzy w banku. Straszyli osoby starsze, że ich oszczędności przepadną, jeśli w porę nie zostaną  wybrane w kont bankowych. Informowali jednocześnie, że mogą liczyć na pomoc przy zabezpieczeniu pieniędzy. Osobą zabezpieczającą miał być rzekomy policjant ubrany po cywilnemu, któremu należy przekazać pieniądze.

Na szczęście w żadnym z tych przypadków do przekazania pieniędzy nie doszło. W kilku z tych sytuacji osoby starsze zakończyły rozmowę w odpowiednim momencie nie wdając się w dyskusję z oszustami. W jednym przypadku osoba starsza wybrała już pieniądze w banku, ale na szczęście o dziwnym telefonie poinformowała rodzinę. Osoby najbliższe zareagowały natychmiast informując o zdarzeniu policję. Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy wydziału kryminalnego pieniądze nie trafiły w ręce oszustów.

 

Policja ostrzega przed oszustami, którzy podając się za członków rodziny lub policjantów, osobiście, a najczęściej telefonicznie, wyłudzają znaczne sumy pieniędzy. Oszuści pod pozorem rzekomego wypadku, napadu na bank, kradzieży danych osobowych, czy innego nieszczęśliwego zdarzenia proszą o przekazanie pieniędzy. Nie daj się oszukać!!!!

Jeśli ktoś podając się przez telefon za policjanta żąda przekazania pieniędzy, zaciągnięcia kredytu czy też wybrania gotówki z banku – zakończ rozmowę telefoniczną! Nie wdawaj się w rozmowę z oszustem. Poinformuj o podejrzanym telefonie kogoś bliskiego oraz Policję.

Pamiętaj!!! Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy !!!

Źródło http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/86594,Pomyslowosc-oszustow-nie-zna-granic-Nie-daj-sie-oszukac.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bieg o muszlę św Jakuba

W ramach obchodów dni Jakubowych w Nowosielcach zorganizowano bieg o muszlę św Jakuba. Na starcie zameldowało się wielu uczestników z regionu a wśród nich

Zamknij