POLICJANCI ZABEZPIECZYLI NIEWYBUCH

Pocisk, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, został odnaleziony w lesie w Jaworniku Polskim. Policjanci zabezpieczali miejsce znaleziska. Niewybuchem zajęli się saperzy.

Wczoraj około godz. 8, policjanci otrzymali informację o niebezpiecznym znalezisku w lesie w Jaworniku Polskim. Policyjny pirotechnik  ustalił, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. O znalezisku powiadomiono Patrol Rozminowania z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie.

Kilka godzin później pocisk przekazano saperom, którzy zneutralizowali niebezpieczne znalezisko.

Policja apeluje: jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Porozmawiajmy na ten temat z naszymi dziećmi i uświadommy im zagrożenia związane ze znalezieniem takich niebezpiecznych przedmiotów.

Źródło http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/87867,Policjanci-zabezpieczyli-niewybuch.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Zarzecze

23 września br. Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka wziął udział w uroczystości przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego i otwarcia nowego skrzydła remizy Ochotniczej

Zamknij