POLICJANCI ZABEZPIECZYLI 68 KG KRAJANKI TYTONIOWEJ

Przeworscy policjanci zabezpieczyli 68 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej. 59-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Uszczuplenie Skarbu Państwa, z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, oszacowano na blisko 60 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

Policjanci wydziału kryminalnego z Przeworska monitorują obszar handlu nielegalnymi towarami. Wczoraj, na podstawie posiadanych informacji, podjęli czynności wobec 59-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego. W miejscu prowadzenia przez niego działalności gospodarczej, funkcjonariusze ujawnili tytoń bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczyli 68 kg krajanki tytoniowej, która najprawdopodobniej była przeznaczona do sprzedaży.

59-latek został zatrzymany i doprowadzony do przeworskiej jednostki. Zgromadzony materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie mężczyźnie zarzutu przechowywania wyrobów tytoniowych.

Straty poniesione przez Skarb Państwa, z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano, na blisko 60 tysięcy złotych.

Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Źródło https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/106307,Policjanci-zabezpieczyli-68-kg-krajanki-tytoniowej.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Informacja Zakładu Gospodarki Komunalnej Przy Gminie Przeworsk Sp. z o. o.

W związku z pracami na sieci wodociągowej w dniu 14.10.2021 w miejscowości Mirocin i Rozbórz (nr początkowe od strony Kościoła w Mirocinie) Zakład Gospodarki Komunalnej

Zamknij