POLICJANCI POMAGALI W CZASIE POWODZI

Policjanci z przeworskiej jednostki w ostatnich dniach pełnili służbę w rejonach dotkniętych powodzią. Funkcjonariusze uczestniczyli w działaniach związanych z akcją przeciwpowodziową, pomagali w ewakuacji osób i mienia, zapewniali bezpieczną komunikację oraz pilnowali opuszczonego dobytku.

W miniony piątek funkcjonariusz przeworskiej jednostki odebrali liczne zgłoszenia związane z podtopieniami po ulewnych deszczach, a następnie sygnały o przemieszczającej się fali powodziowej, która zalewała kolejne posesje, niszczyła drogi i zagrażała bezpieczeństwu wielu osób. Pierwsi na miejsce wraz jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej dotarli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kańczudze. To oni ewakuowali mieszkańców z zalewanych domów, tuż przed uderzeniem największej fali powodziowej.

Wielu mieszkańców nie wierzyło do końca, że nadciąga tragedia i nie chciało zostawić dorobku całego swojego życia. W kilku przypadkach małe dzieci i osoby starsze trzeba było wynieść z pomieszczeń, które po chwili zalane zostały przez nadciągającą wodę. Zdarzyły się też przypadki, że osoby w ostatniej chwili opuszczały swoje pojazdy i chroniły się w bezpiecznym miejscu.

Funkcjonariusze pomagali w ewakuacji, uspokajali przerażonych mieszkańców, blokowali drogi – zapewniając bezpieczne przejazdy poza miejscami dotkniętymi powodzią. W działania na rzecz powodzian zaangażowali się również policjanci mieszkający w pobliżu miejsc objętych tą tragedią.

Kolejnym ważnym zadaniem było również czuwanie nad pozostawionym dobytkiem, aby porzucone i często pozbawione zabezpieczeń mienie było bezpieczne. W tym celu, każdej doby, w rejon Jawornika Polskiego i Kańczugi oraz innych miejscowości dotkniętych powodzią zadaniowano patrole policyjne.

Apelujemy do mieszkańców, aby zwracali uwagę na pozostawione bez nadzoru mienie oraz na osoby przebywające w pobliżu zalanych wcześniej przez wodę miejsc. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, co do intencji takich osób – informujmy Policję.

Źródło https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/98780,Policjanci-pomagali-w-czasie-powodzi.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Drogi powiatowe – skutki opadów

Starosta Przeworski i Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Przeworsku dziękują Ochotniczym Strażom Pożarnym za pomoc w usuwaniu skutków gwałtownych opadów

Zamknij