POBIŁ MĘŻCZYZNĘ I UKRADŁ MU SAMOCHÓD

Policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego, który podejrzany jest o rozbój. Sprawca zaatakował 54-letniego mężczyznę i zabrał mu samochód marki Audi, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 20 w Przeworsku. Do stojącego przy swoim samochodzie 54-letniego mężczyzny podszedł młody człowiek i poprosił o podwiezienie. Kiedy 54-latek odmówił, został zaatakowany przez niedoszłego pasażera. Sprawca pobił mężczyznę i zabrał mu kluczyki do samochodu, po czym odjechał jego audi.

Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z przeworskiej komendy, którzy rozpytali pokrzywdzonego oraz świadków zdarzenia. Dzielnicowy ustalił, w jakim kierunku odjechał sprawca rozboju. Na jednej z bocznych ulic policjanci zauważyli skradziony samochód, a za jego kierownicą opisanego sprawcę rozboju. Na widok policjantów mężczyzna wybiegł z samochodi i zaczął uciekać, jednak szybko został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji.

Wczoraj 24-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Przeworsku, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Przyznał się. Jak się okazało, był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, za które odbył karę pozbawienia wolności. Dlatego teraz za swój czyn odpowie w warunkach recydywy.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Prokurator oraz sąd przychylili się do wniosku, wydając postanowienie o zatrzymaniu mężczyzny w areszcie na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa 24-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

rj

Źródło http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/76058,Pobil-mezczyzne-i-ukradl-mu-samochod.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
624. ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH PRZEWORSKA

W przeddzień 624. rocznicy nadania praw miejskich dla Przeworska, 24 lutego br. burmistrz Leszek Kisiel zaprosił mieszkańców miasta na prelekcję

Zamknij