PKTR Przeworsk – Bachórz

Podczas rajdu rowerowego Przeworsk – Bachórz prezes Tomasz Nalepa korzystając z chwili przerwy opowiedział o innowacjach w działalności PKTR Leliwa, które wejdą w życie wraz z kolejnym sezonem. Prezes wspomniał o tym, że stowarzyszenie będzie chciało w jakiś sposób upamiętnić osoby, które oddały życie za Ojczyznę, a w razie możliwości spotkać się z żyjącymi kombatantami.

Data 27 stycznia jest corocznie obchodzona jako Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Tego dnia w roku 1945 nastąpiło wyzwolenie obozu KL Auschwitz. W związku z tym stowarzyszenie przeworskich cyklistów będzie chciało podjąć współpracę z grupą Przeworscy Patrioci kierowaną przez Michała Horbaczka. Kolejną rzeczą jaką Tomasz Nalepa przedstawił wszystkim obecnym na rajdzie do Bachórza, jest projekt Green Velo. Prezes poinformował, że jest to największe rowerowe przedsięwzięcie w skali naszego kraju. Co ważne przebiega wyłącznie wschodnią ścianą Polski. Trasa licząca blisko 2000 km rozpoczyna się w Elblągu, a kończy w miejscowości Końskie. Co oczywiste przebiega również przez nasze Podkarpacie. Ludzie słuchający wypowiedzi prezesa byli bardzo entuzjastycznie ustosunkowani do tego projektu, wszak nie mogło być inaczej, skoro to grupa zapalonych rowerzystów. Nowością w działaniu stowarzyszenia będzie zabezpieczanie rajdów w Rzeszowie, już dziś możemy mówić o kilku propozycjach skierowanych do PKTR. Z udziałem organizatorów z Green Velo w Przeworsku odbędzie się 8 listopada zakończenie sezonu rowerowego, na które oczywiście Tomasz Nalepa serdecznie zaprasza. Na koniec prezes dodał kolejną niespodziankę, żeby nie użyć słowa odpalił prawdziwą bombę. W przyszłym roku w naszym mieście z okazji dni Przeworska zorganizowany zostanie tradycyjnie rajd – po pierwsze wspólnie z Green Velo, a po drugie gościem specjalnym będzie najlepszy na świecie specjalista w trialu rowerowym – Krystian Herba.”.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Odpowiedzą za rozbój i usiłowanie rozboju

Młodzi mężczyźni odpowiedzą za napaść na dwóch mieszkańców powiatu przeworskiego. Sprawcy zaatakowali mężczyzn w miejscu ich zamieszkania, bo nie chcieli

Zamknij