PIKNIK SPORTOWO-REKREACYJNY „ORZEŁ ŁĄCZY POKOLENIA”

29 lipca 2017 r. na stadionie miejskim w Przeworsku odbył się Piknik Sportowo-Rekreacyjny „Orzeł Łączy Pokolenia” organizowany przez Miejski Klub Sportowy „Orzeł Przeworsk”, Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela, Urząd Miasta Przeworska oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przeworsku.

Piknik rozpoczął się o godzinie 15:00, rozgrywkami najmłodszych uczestników, dzieci z rocznika 2008 i 2009. Sportowa rywalizacja była bardzo emocjonująca, a każda zdobyta bramka budziła aplauz zgromadzonych rodziców. Po zakończeniu rozgrywek, na dzieci czekały niespodzianki w postaci słodyczy, drobnych upominków oraz dmuchana zjeżdżalnia i bramka celnościowa.

Następnie na boisko wyszły drużyny Oldboy Przeworsk oraz Oldboy Kańczuga, które zmierzyły się w meczu o Puchar Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela. Wśród zawodników pojawiło się wiele postaci, których kibice znali z występów w latach 90-tych. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli  goście z Kańczugi, którzy wygrali 3:1 (2:0), po dwóch bramkach Edwarda Słysza oraz jednej Piotra Fajgera. Gola dla Oldboy Przeworsk zdobył Janusz Wołowiec. Mecz rozegrano 2 x 25 minut. Okazały Puchar z rąk burmistrza odebrał Józef Ciapa.

Przeworsk – Kańczuga 1:3 (1:2)
Bramki: Janusz Wołowiec 23′ (karny) – Piotr Fajgier 6′, Edward Słysz 9′, 30’
Przeworsk: Marek Krupa, Łukasz Jankowski, Paweł Dąbek, Grzegorz Jucha, Andrzej Sowiński, Dariusz Brud, Tomasz Majba, Waldemar Majba, Waldemar Kornafel, Andrzej Krupa, Janusz Wołowiec, Jacek Drzystek, Grzegorz Łuczyk, Arkadiusz Kiszka, Robert Gilarski, Łukasz Kowal.
Kańczuga: Jacek Groch, Piotr Fajgier, Wiesław Czerwiński, Marek Gil, Mariusz Szmuc, Andrzej Zając, Marcin Pacuła, Maciej Pinda, Edward Słysz, Józef Ciapa, Robert Trojnar.
Sędziowali: Bogusław Lemiech oraz Tomasz Dziedzic i Grzegorz Stępak (Przeworsk)

O godzinie 17:00 na murawę wyszły drużyny MKS Orzeł Przeworsk i Łady 1945 Biłgoraj. Piłkarze również walczyli o Puchar Burmistrza Miasta Przeworska. Występująca w IV lidze lubelskiej drużyna Łady wysoko zawiesiła poprzeczkę naszemu zespołowi. W pierwszej bardzo wyrównanej połowie kibice nie doczekali się bramek. W drugiej odsłonie na prowadzenie wyszli goście z Biłgoraja, po trafieniu Arkadiusza Czoka w 56 minucie. Odpowiedź Orła była natychmiastowa, bo już 4 minuty później Przemysław Paluch doprowadził do wyrównania, a po chwili ten sam zawodnik strzałem głową dał prowadzenie przeworskiej drużynie. Łada nie zamierzała się poddawać i dążyła do wyrównania, jednak to Orzeł zadał decydujący cios i w 80 minucie zdobył bramkę na 3:1. Z rąk burmistrza Leszka Kisiela puchar odebrał Piotr Boratyn.

ORZEŁ – Łada 1945 Biłgoraj 3:1
56′ 0:1 Arkadiusz Czok
60′ 1:1 Przemysław Paluch
64′ 2:1 Przemysław Paluch
84′ 3:1 zawodnik testowany
ORZEŁ: Kurosz – Misiąg, Pikuła, Strączek, Tworzydło, Kowal, Paweł Gurak, zawodnik testowany, Barszczak, zawodnik testowany, Boratyn oraz Piątek, Paluch, Jarosz.
ŁADA: Szawara – Poliwka, Mulawa, Sobotka, Myszak, zawodnik testowany I, Chmura, Mazurek, zawodnik testowany II, Czok, Perin oraz Hasiak, Rataj, Konopka. Sędziowali: Grzegorz Stępak oraz Bogusław Lemiech i Tomasz Dziedzic (Przeworsk).

Mecz z Ładą był pożegnalnym występem wieloletniego zawodnika przeworskiego Orła – Sylwestra Jarosza, który w barwach klubu rozegrał łącznie 255 oficjalnych spotkań w kilkunastu sezonach. Sylwester otrzymał od Zarządu klubu okolicznościowy dyplom i statuetkę.

Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel z rąk Prezesa MKS Orzeł Grzegorza Bieniasza odebrał dyplom za wieloletnie wspieranie klubu. Również dyrektor MOSiR Grzegorz Łuczyk został wyróżniony za bardzo dobrą współpracę z Orłem.

Podczas pikniku, oprócz emocji sportowych na przybyłych czekał obficie zaopatrzony bufet i grill. Po dłuższej kilkuletniej przerwie do kalendarza imprez sportowych powrócił mecz o Puchar Burmistrza Miasta Przeworska. Mamy nadzieję, że będzie to cykliczna impreza organizowana nieprzerwalnie w kolejnych latach.