PIJANY MOTOROWERZYSTA CHCIAŁ UNIKNĄĆ KONTROLI

Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał kierujący motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Siennowie. Mężczyzna zderzył się z radiowozem i próbował uciekać pieszo. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godz.10, w ramach prowadzonych działań „Trzeźwy poranek”, w miejscowości Siennów, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Mężczyzna jechał bez hełmu ochronnego. Kiedy funkcjonariusze podchodzi do kierującego jednośladem, mężczyzny nagle ruszył i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli za nim pościg. Pomimo wydawanych poleceń do zatrzymania, zarówno tych świetlnych jak i dźwiękowych, mężczyzna nie zamierzał się zatrzymać kontroli drogowej i kontynuował ucieczkę. W trakcie pościgu próbował zatrzymać pojazd  i zawrócić w przeciwnym kierunku. Podczas wykonywania tego manewru, kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bok radiowozu. 44-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego w wyniku zdarzenia nie doznał obrażeń i dalszą ucieczkę kontynuował pieszo.

Policjanci zatrzymali kierującego jednośladem, a przeprowadzone badanie wykazało, że w organizmie 44-lataka było prawie 2 promile alkoholu.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało, że  44-latek był już karany za podobne przestępstwo, a zatrzymane wcześniej prawo jazdy zostało mu zwrócone około 3 miesiące temu.

Teraz mieszkaniec powiatu przeworskiego opowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również grozi mu odpowiedzialność karna za niezatrzymanie się do kontroli i spowodowanie kolizji drogowej.

Źródło http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/92197,Pijany-motorowerzysta-chcial-uniknac-kontroli.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gala MMA Carpathian Warriors 6 w Przeworsku

Żródło: UM Przeworsk

Zamknij