PIJANY I BEZ UPRAWNIEŃ KIEROWAŁ SKODĄ


Kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat, grozi 26-latkowi, który prowadził samochód mając w organizmie 2,5 promila alkoholu. To jednak nie koniec kłopotów tego mężczyzny. Mieszkaniec gminy Sieniawa nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania. Teraz ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem.

Pomimo konsekwencji, nadal zdarzają się osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę swojego samochodu po alkoholu. Do jednego z takich zdarzeń, które świadczy o nieodpowiedzialności kierowcy, doszło wczoraj, kilka minut po godzinie 17, w miejscowości Pigany.

26-latka kierującego skodą, zatrzymali do rutynowej kontroli policjanci z Komisariatu Policji w Sieniawie. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec gminy Sieniawa, nie posiada także uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz za swoje zachowanie poniesie konsekwencje karne. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

Źródło http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/98139,Pijany-i-bez-uprawnien-kierowal-skoda.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
26 maja Dzień Matki

Źródło http://www.powiatprzeworsk.pl/aktualnosci/26-maja-dzien-matki,art3105/

Zamknij