Pamiątka z czasów II Wojny Światowej na dębowskim polu

Policjanci z Komisariatu Policji w Kańczudze zabezpieczają miejsce odnalezionego niewybuchu, który zauważył mieszkaniec Dębowa spacerując po polu. Znaleziony w Dębowie pocisk artyleryjski pochodzący z II Wojny Światowej zostanie zabrany dzisiaj przez wojskowych saperów i zdetonowany na poligonie.

Dziś rano około godz. 9, dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Dębowa o znalezieniu niewybuchu. Pamiątka z okresu II Wojny Światowej znajdowała się w pobliżu rowu melioracyjnego na łące w miejscowości Dębów w gminie Gać.

Niewybuch prawdopodobnie został wykopany podczas prac melioracyjnych, które wykonywane były kilka miesięcy wcześniej.   Skierowany na miejsce zdarzenia policyjny pirotechnik, potwierdził, że znalezisko to częściowo skorodowany pocisk artyleryjski długości 30 cm, kaliber 75 mm.  Policjanci zabezpieczyli miejsce ujawnienia. Dziś niewybuch zostanie przekazany przez wojskowych saperów.

 

rj

Źródło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/81293,Pamiatka-z-czasow-II-Wojny-Swiatowej-na-debowskim-polu.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
XII WOJEWÓDZKI KONKURS TURYSTYCZNY DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ „NA NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY MOJEJ MAŁEJ OJCZYZNY – JAKIEJ NIE ZNACIE”

8 listopada 2017 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta Przeworska odbył się finał XII Wojewódzkiego Konkursu Turystycznego

Zamknij