OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

Dzień 20 listopada, już po raz czwarty, poświęcony jest Prawom Dziecka.  Na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku ustanowił Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji przeworskie przedszkolaki przez cały dzień poznawały przysługujące im prawa.

Zwieńczeniem akcji był barwny korowód dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 i Przedszkola Miejskiego nr 3, które z balonami, transparentami i trąbkami przeszły przed budynek Urzędu Miasta. Tam na najmłodszych czekał Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel wraz z Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszką Zakrzewską. Dzieci przedstawiły burmistrzowi wypisane przez siebie prawa, spostrzeżenia i propozycje, które zostały wyeksponowane na tablicy informacyjnej urzędu. Na zakończenie w ramach podziękowania za wytrwałość i odwiedziny dzieci zostały obdarowane cukierkami.

Prawa człowieka zawarte w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka dotyczą każdej osoby od chwili narodzin, natomiast dzieci dodatkowo chronione są prawami zawartymi w Konwencji o Prawach Dziecka. Konwencja uchwalona z inicjatywy Polski, 20 listopada 1986 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, została podpisana przez wszystkie państwa na świecie.

Źródło: http://www.przeworsk.um.gov.pl/start/2428-ogolnopolski-dzie-praw-dziecka

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
DWUMILIONOWA MODERNIZACJA MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY

Pod koniec października rozpoczął się w Miejskim Ośrodku Kultury pierwszy etap prac w ramach projektu „Rozwój infrastruktury kulturalnej oraz rozwój

Zamknij