Odpowie za kradzież z włamaniem

Pomimo znacznego upływu czasu policjanci z Sieniawy wyjaśnili sprawę kradzieży z włamaniem z 2013 roku. Łupem sprawcy padła wówczas maszyna rolnicza wartości 500 złotych.

Funkcjonariusze ustalili mężczyznę, który odpowie za to przestępstwo.

Zdarzenie miało miejsce początkiem lutego 2013 r. w jednej z miejscowości w gminie Sieniawa. Nieznany wówczas sprawca wykorzystał fakt, że jedna z posesji była niezamieszkana, włamał się do budynku gospodarczego i ukradł znajdującą się tam maszynę rolniczą. Policjanci w trakcie wykonywania czynności gromadzili informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy tego przestępstwa.

Wytrwałość przyniosła efekt. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę mającego związek z tym zdarzeniem. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przestawienie mężczyźnie zarzutu włamania i kradzieży, do którego się przyznał. Jak ustalono, skradzioną maszynę rolniczą 27-latek sprzedał na skupie złomu.

Za kradzież i włamanie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Źródło http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/komendy-miejskie-i-powiatowe/kpp-przeworsk/wydarzenia/art1095,odpowie-za-kradziez-z-wlamaniem.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bezpieczne ferie

Od 2 do 15 lutego potrwają ferie zimowe w województwie podkarpackim. Wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska apeluje, aby pamiętać o podstawowych zasadach

Zamknij