„Ocalić od zapomnienia”

14 czerwca br. na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Zarzeczu odbyła się inauguracja projektu „Ocalić od zapomnienia”. Jest to cykl warsztatów muzycznych, kulinarnych i obrzędowych mających na celu zachowanie bogatych tradycji kulturowych wsi Siennów. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Przeworski Bogusław Urban.

Projekt dofinansowany został ze środków MKiDN – Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje”, Fundację Orlen „Dar Serca” oraz Gminę Zarzecze. Podsumowanie projektu planowane jest na drugą połowę sierpnia. Będzie ono połączone z prezentacją filmu oraz promocją książki pt. „Saksofon mojego ojca i prażucha mojej mamy”.

Organizatorami wydarzenia są: Wojciech Bardowski Prezes Zarządu Fundacji Kultura z Pasją, Zofia Paczóska Prezes Zarządu Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej, Tomasz Bury Wójt Gminy Zarzecze. Patronat honorowy objęła Anna Schmidt-Rodziewicz – Poseł RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Galeria:

„Ocalić od zapomnienia”„Ocalić od zapomnienia”

„Ocalić od zapomnienia”„Ocalić od zapomnienia”

„Ocalić od zapomnienia”

Źródło: Powiat Przeworsk

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Kandydaci od dzisiaj mogą składać wnioski o przyjęcie do klas pierwszych. Zespół Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w

Zamknij