Niskie temperatury mogą zabić! Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych

Jak co roku o tej porze policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy nie mają dachu nad głową i ciepłego kąta.

Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia w skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten szczególnie dotyczy osób bezdomnych, samotnych, chorych, seniorów, osób będących pod wpływem alkoholu czy z innych powodów tracących świadomość.

Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy nie potrafią sami zapewnić sobie bezpiecznego i ciepłego lokum. Bądźmy czujni i nie pozostawiajmy ich bez niezbędnej pomocy. Widząc osobę śpiącą na ławce, nietrzeźwą lub chorą, która nie jest w stanie bezpiecznie dotrzeć do domu reagujmy. Tak niewiele trzeba aby pomóc. Wystarczy zadzwonić pod numery alarmowe 112 lub 997 i poinformować odpowiednie służby, aby uratować komuś życie.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego działa bezpłatna, całodobowa infolinia 987. Pod tym numerem można uzyskać informacje o placówkach przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej. Więcej na ten temat na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

 

rj

Źródło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/81265,Niskie-temperatury-moga-zabic-Nie-badzmy-obojetni-wobec-osob-bezdomnych.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
NIE DLA PRZEMOCY WOBEC DZIECI I MŁODZIEŻY

W poniedziałek, 6 listopada 2017 r. Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie zorganizował przemarsz ulicami Przeworska pod hasłem „NIE

Zamknij