NIEZWYKŁY JUBILEUSZ

W siedzibie Związku Kombatantów w Przeworsku, z inicjatywy prezesa ZKiBWP p. Juliana Kamyckiego, odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji 90. urodzin pani Zofii Góry.

Porucznik Zofia Góra, urodzona we Lwowie 16 maja 1926 r., w czasie II wojny światowej była łączniczką Armii Krajowej Obwodu AK Przeworsk. Przez okres okupacji działała w konspiracji pod ps. „Córka” w oddziale Jana Balawendra „Puchacza”, przenosząc korespondencję służbową, podziemną prasę i broń.

Ponieważ jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 2 im. H.Kołłątaja w Przeworsku, delegacja uczniów wraz z p. Danutą Krupińską, w imieniu dyrektora  szkoły p. Bogdana Sebzdy, w-ce dyrektora p. Piotra Wajdy oraz całej społeczności szkolnej złożyła dostojnej jubilatce serdeczne życzenia i wręczyła wraz z bukietem kwiatów pamiątkowy dyplom z gratulacjami z okazji tak pięknego jubileuszu. W czasie wzruszającego spotkania jubilatka została uhonorowana przez pana Juliana Kamyckiego okolicznościowym dyplomem Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Prezes Kamycki przypomniał również wojenny życiorys pani Zofii i jej zasługi dla ruchu kombatanckiego. Spotkanie, w którym wzięli udział także zaprzyjaźnieni kombatanci i przyjaciele pani Zofii, stało się też okazją do wspomnień o szkolnych latachi trudnym czasie wojny.

Źródło http://www.przeworsk.um.gov.pl/aktualnosci/2122-niezwyky-jubileusz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
BRĄZ DLA PAULINY PAWLAK W MISTRZOSTWACH EURPY KARATE KYOKUSHIN

21-22 maja 2016 roku w Varnie w Bułgarii odbyły się XXX Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate Juniorów i Seniorów. Udział wzięło

Zamknij