NIEZIEMSKA SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA

8 września 2015 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Przeworsku dokonano otwarcia „Sali Doświadczania Świata”. Wstęgę do sali uroczyście przecięli: w imieniu Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela Sekretarz Miasta Agnieszka Zakrzewska, p.o. kierownika ŚDS Marek Borowicz oraz w imieniu wolontariuszy PGE Patrycja Zaborek.

Pomieszczenie to, specjalnie wyodrębnione, zostało wyposażone w różne urządzenia stymulujące rozwój zmysłów: światłowody, kolumny wodne, projektory itp. oddziałuje na zmysły wzroku, słuchu, dotyku.

Dzięki wolontariatowi pracowniczemu PGE „Pomagamy” oraz Fundacji PGE – Energia z Serca doszło do realizacji pomysłów oraz kontynuacji prac rozpoczętych przez pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy  w Przeworsku. Sala Doświadczania Świata to jeden z 40 projektów zrealizowanych przez wolontariuszy PGE w całym kraju. Program wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy” został zrealizowany po raz drugi przez Fundację PGE – Energia z Serca i PGE Polską Grupę Energetyczną. Zaangażowało się w niego niemal 200 pracowników spółek z Grupy PGE. Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku znalazł się w obszarze zainteresowań wolontariuszy PGE, czego efektem jest właśnie ta wyjątkowa sala.

Celem działań Środowiskowego Domu Samopomocy jest, aby z Sali Doświadczania Świata korzystali nie tylko uczestnicy ŚDS w Przeworsku, ale także inne osoby, w szczególności dzieci z przeworskich szkół i przedszkoli, którym ten rodzaj terapii byłby wskazany.

Źródło http://www.przeworsk.um.gov.pl/aktualnosci/1946-kosmiczna-sala-dowiadczania-wiata

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
PRZEDSZKOLAKI Z „SAMODZIELNEGO MALUCHA” SPRZĄTAJĄ ŚWIAT!!!

Dzieci z Punktu Przedszkolnego „Samodzielny Maluch” w Białobokach włączyły się do akcji "Sprzątania Świata", aby od najmłodszych lat uczyć się zasad dbania

Zamknij