NIETRZEŹWY KIERUJĄCY BEZ UPRAWNIEŃ

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kańczudze zatrzymani do kontroli nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował fiatem, mając w swoim organizmie około promil alkoholu, nie miał też uprawnień do kierowania. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Mimo skierowania licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności kierowców.

Wczoraj po godz. 22 policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Kańczuga, który kierował samochodem osobowym, będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany na terenie miejscowości Siedleczka przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Kańczudze. Badanie stanu trzeźwości wykazało około promil alkoholu w jego organizmie. 30-latek nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

30-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Źródło https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/102635,Nietrzezwy-kierujacy-bez-uprawnien.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
ZDARZENIE DROGOWE W UBIESZYNIE

Policjanci pracowali na miejscu zdarzeniu drogowego, do którego doszło w sobotę miejscowości Ubieszyn. W wypadku ucierpiała jedna osoba. Obecnie trwają

Zamknij