Nielegalne prezerwatywy

Zabezpieczono 27 tysięcy prezerwatyw z nieznanym składem chemicznym

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zabezpieczyli 9 tysięcy opakowań prezerwatyw zawierających łącznie 27 tysięcy sztuk.

Z ustaleń śledczych wynika, że zostały one wyprodukowane na Dalekim Wschodzie, a na rynek krajowy trafiły pod marką znanego, światowego producenta. Nieznany jest skład chemiczny zabezpieczonego towaru, jak również rodzaj użytych środków zapachowych, nawilżających i plemnikobójczych.

Od kilku tygodni policjanci z otwockiego zespołu do walki z przestępczością gospodarczą zajmowali się sprawą związaną z ogromną liczbą podrobionych prezerwatyw, jakie zostały wprowadzone na polski rynek.

W wyniku podjętych przez policjantów działań, w tym przeszukań w kilkunastu hurtowniach, sklepach i stacjach paliw na terenie powiatu otwockiego oraz województwa łódzkiego, zabezpieczono 9 tysięcy opakowań z prezerwatywami, łącznie 27 tysięcy sztuk.

Z pierwszych ustaleń wynika, że środki antykoncepcyjne zostały wyprodukowane w jednym z krajów Dalekiego Wschodu, a na polski rynek mogły być sprowadzane już od 2012 roku. Wszystkie zabezpieczone opakowania występują pod nazwą znanej, światowej marki, lecz nie mają z nią nic wspólnego. Materiał, z którego zostały one wyprodukowane, zdecydowanie różni się od oryginału. Nieznany jest skład chemiczny zabezpieczonego towaru, jak również rodzaj użytych środków zapachowych, nawilżających i plemnikobójczych.

Policjanci przestrzegają hurtowników i klientów przed ich zakupem. Otwoccy policjanci w tej sprawie ściśle współpracują z przedstawicielami poszkodowanego brytyjskiego producenta.

js/aw

Źródło http://www.policja.waw.pl/portal/pl/1/32521/Zabezpieczono_27_tysiecy_prezerwatyw_z_nieznanym_skladem_chemicznym.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pani Przeworska

W środę(10.XII.2014 r.) wrócił, gruntownie przebadany i pięknie odnowiony, obraz Matki Bożej Pani Przeworskiej pochodzący z XVI w. Obraz został

Zamknij