NIE DLA PRZEMOCY WOBEC DZIECI I MŁODZIEŻY

W poniedziałek, 6 listopada 2017 r. Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie zorganizował przemarsz ulicami Przeworska pod hasłem „NIE dla przemocy wobec dzieci i młodzieży”. Celem akcji było zatrzymanie przemocy wobec dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na potrzebę budowania świata bez agresji.

Świata lepszego, bezpiecznego, gwarantującego wszystkim odpowiednie warunki dorastania i rozwoju. Akcja odbyła się w ramach ogólnoświatowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Manifest na przeworskich ulicach wyraziło blisko 2 tysiące osób.

Z-ca Burmistrza Miasta Przeworska Wojciech Superson podkreślił, że przemoc i agresja to wielki problem, którego nie można lekceważyć i należy z nią bezwzględnie walczyć. Symbolem akcji była pomarańczowa wstążka oraz balony, które dzieci wypuściły w niebo. Na znak pokoju i sprzeciwu wobec przemocy z okna ratusza wypuszczone zostały również gołębie.

Przemarsz zakończył się w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu artystycznego prac dotyczących tematyki przemocy. Dyplomy i nagrody ufundowane przez burmistrza wręczyła Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska. Laureatami zostali:

Szkoła Podstawowa nr 1
W kategorii 0 – III
– I miejsce – Anna Wojtaszek
– II miejsce – Karolina Broda
– III miejsce – Urszula Kojder

W kategorii IV – VII
– I miejsce praca zbiorowa – Karolina Dyniec i Katarzyna Dyniec
– II miejsce praca zbiorowa – Oliwia Płoskoń i Kamila Chomik
– III miejsce – Klaudia Sobala

Szkoła Podstawowa nr 2
W kategorii 0 – III
– I miejsce – Gabriela Fołta
– II miejsce – Wojciech Dawidowicz
– III miejsce – Weronika Jurkiewicz

W kategorii IV – VII
– I miejsce – Oliwia Ilasz
– II miejsce – Karolina Baran
– III miejsce – Aleksandra Jankowska

Szkoła Podstawowa nr 3
W kategorii 0 – III
– I miejsce – Emilia Marciniak
– II miejsce – Julia Lasek
– III miejsce – Martyna Stęchły

W kategorii IV – VII
– I miejsce – Kinga Pieniążek
– II miejsce – Miłosz Ziemiański
– III miejsce – Aleksandra Uchman

Na zakończenie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 zaprosili na krótkie, humorystyczne przedstawienie teatralne pt.: „Jaś i Małgosia”.

Burmistrz Miasta Przeworska składa serdeczne podziękowania Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej oraz wszystkim instytucjom za zaangażowanie w akcję i wszelkie działania przeciw przemocy i krzywdzeniu najmłodszych mieszkańców Przeworska.

FOTOGALERIA

Źródło: http://www.przeworsk.um.gov.pl/start/2413-nie-dla-przemocy-wobec-dzieci-i-modziey

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
NAJLEPSI UCZNIOWIE ODEBRALI STYPENDIA

30 października 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel wręczył 71.

Zamknij