NAJLEPSI SPORTOWCY OTRZYMALI STYPENDIUM

Kontynuując zapoczątkowany w ubiegłym roku zamysł, burmistrz Przeworska Leszek Kisiel wręczył sportowcom stypendia. Biorąc pod uwagę znaczenie dyscypliny dla miasta oraz osiągnięte przez zawodników wyniki burmistrz przyznał 3 stypendia w konkurencjach indywidualnych i 1 w dyscyplinie zespołowej.

W dyscyplinach indywidualnych stypendium otrzymała Karolina Barylak – uczennica ZS Gimnazjum Publicznego w Zarzeczu, zawodniczka Przeworskiego Klubu Karate Kyokushinkai. Karolina zajęła III miejsce w Mistrzostwach Europy w marcu 2017 r., które odbyły się w Lyonie, a także została wicemistrzynią w Mistrzostwach Polski Juniorów w Koszalinie. Podczas spotkania obecny był również trener Przeworskiego Klubu Karate Kyokushinkai Dariusz Walas. Kolejną zawodniczką, która została wyróżniona stypendium jest Agnieszka Leśnicka – uczennica Gimnazjum nr 1 w Przeworsku. W 2017 roku zajęła II miejsce w Mistrzostwach Polski w Narciarskim Biegu na Orientację w miejscowości Josefuv Dul, w Czechach. Trzecim stypendystą w dyscyplinach indywidualnych został Maciej Hołub – pływak, Mistrz Polski Seniorów i Młodzieżowców w roku 2016 r. w stylu klasycznym, wcześniej wielokrotny Mistrz i Rekordzista Polski Juniorów, finalista Mistrzostw Świata i Europy Juniorów. W 2017 roku zajął II miejsce w Głównych Mistrzostwach Polski w Lublinie oraz II miejsce w Zimowych Mistrzostwach Polski w Łodzi.
W kategorii dyscyplin zespołowych stypendium otrzymała Katarzyna Pieniążek – uczennica Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego „Resovia” w Rzeszowie, bramkarka sekcji kobiet Resovii Rzeszów. Katarzyna od 2013 roku jest reprezentantką Podkarpacia w piłce nożnej. W 2017 roku brała udział w meczach mistrzowskich zajmując ze swoją drużyną m.in. V miejsce w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych. Zawodniczce podczas spotkania towarzyszyła również trenerka Szkoły Mistrzostwa Sportowego „Resovia” w Rzeszowie Monika Nosal.

Przyznane przez burmistrza stypendium, z pewnością stanowić będzie pomoc dla zawodników, rekompensować koszty finansowe, włożony wysiłek oraz poświęcony czas.
Burmistrz Miasta Przeworska podkreślił jak ważne jest wspieranie sportowców, zwłaszcza młodzieży, i umożliwianie im osiągania coraz lepszych wyników. Życzył stypendystom wytrwałości oraz dalszych sukcesów. Obecnym na spotkaniu rodzicom podziękował za zaangażowanie i wsparcie swoich dzieci.

Stypendia sportowe, na mocy ustawy o sporcie, przyznawane są zawodnikom osiągającym wysokie wyniki sportowe w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym, biorąc pod uwagę znaczenie danego sportu dla Gminy Miejskiej Przeworsk.