Mikołaj u najmłodszych

Święta Bożego Narodzenia to czas  licznych działań charytatywnych, niektóre z nich są spektakularne i głośne medialnie, ale ważny jest każde gest niosący pomoc, nawet ten  najmniejszy. W tym roku , jak zawsze, w naszej szkole- Zespole Szkół w Świętoniowej- podjęliśmy szereg działań charytatywnych.

Zbieramy prezenty dla Domu Dziecka z Łopuszki , Szkolne Koło Caritas gromadzi  środki czystości i artykuły pierwszej potrzeby dla Schroniska im. św. Brata Alberta  w Jarosławiu , włączyliśmy się również w akcję  „Pomóż dzieciom  przetrwać zimę”, od lat też wspieramy misjonarzy w ramach akcji „ Adopcja na odległość”- wspieramy finansowo dziewczyny z Ukrainy.

Mówi się, że „dobro powraca”, dlatego gdy postanowiliśmy zakupić nowe zabawki do przedszkola, to nasza prośba  skierowana do darczyńców okazała się skuteczna.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły  w Świętoniowej wspólnie z dyrektorem Zespołu Szkół                                      w Świętoniowej wystąpiło z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, aby wspomogli  św. Mikołaja                        i przyłączyli się do  akcji „I Ty możesz zostać naszym Św. Mikołajem”. Celem jej był  zakup  zabawek dla najmłodszych, przedszkolaków i pierwszoklasistów . Hojność i dobre serce naszych darczyńców  przyniosły wymierny efekt i  zakupiono zabawki  na łączną kwotę 1600,00 zł.. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej pragnie w imieniu wszystkich dzieci podziękować  darczyńcom  i  sponsorom.  Dziękujemy: Panu Markowi Pelc i Januszowi Gondek z firmy” MARGO PACK „ SPÓŁKA JAWNA                                   z Przeworska,  Pani Barbarze Rosół  z ZAKŁAD HANDLU ARTYKUŁAMI PRZEMYSŁOWYMI „ PROMAT”         z Rzeszowa, Leszkowi Laskowi i Zenonowi Pawłowskiemu z firmy „OSTAL MET” s.c. z Przeworska, Zbigniewowi Filipowi z firmy PPH „Kolbruk” z Przeworska, Krzysztofowi Mirkowi  z firmy  PTH „TRANS-MIR”   z Grzęski, Emilowi  Stopie  z firmy „ STOP MET”  ze  Świętoniowej, Tomaszowi Mroszczykowi ze Świętoniowej, Franciszkowi Majchrowi ze Świętoniowej oraz Wiesławowi  Bukowskiemu z Grzęski.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
PRZEGLĄD PLASTYKI PRZEWORSKIEJ 2015 (Relacja)

Zamknij