„LUKS” POMÓGŁ W USTALENIU WŁAMYWACZA

Przeworscy policjanci zatrzymali 40-latka, który włamał się do domu w miejscowości Nowosielce i ukradł 7 tys. zł. Do sprawcy tego czynu funkcjonariuszy doprowadził „Luks” – policyjny pies tropiący. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W środę przed godz. 20, dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w miejscowości Nowosielce. Z relacji właścicieli wynikało, że kiedy wrócili do domu, zauważyli wybitą szybę w drzwiach tarasowych. Po sprawdzeniu okazało się, że włamywacz ukradł pieniądze w kwocie 7 tys. złotych.

Na miejscu włamania policyjny technik zabezpieczył ślady. Wezwano także przewodnika z psem tropiącym. „Luks” podjął trop i doprowadził do domu, w którym mieszkał sprawca. Okazało się, że za włamaniem i kradzieżą pieniędzy stoi 40-letni mieszkaniec gminy Przeworsk. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jest on dobrze znany przeworskim policjantom, był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Początkiem października br. ukradł w Nowosielcach samochód.

Mężczyzna usłyszała prokuratorskie zarzuty. Wczoraj Sądu Rejonowego w Przeworsku zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/106483,quotLuksquot-pomogl-w-ustaleniu-wlamywacza.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
NASZE ZABYTKI OŻYWAJĄ!

Nasze zabytki ożywają! Dzięki projektowi „Poznaj historię” trzy z naszych przeworskich zabytków przemawiają, opowiadając swoje historie przez telefon. Już od

Zamknij