Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

Dnia 22 listopada odbyło się podsumowanie warsztatów oraz konkursu fotograficznego pn.: „ZABYTKOWY ZESPÓŁ PAŁACOWO – PARKOWY W ZARZECZU W BARWACH JESIENI”.

W uroczystości wzięli udział m.in.: prof. Kazimierz Karolczak – historyk, autor monografii rodu Dzieduszyckich, Tomasz Wasielewski – sekretarz Związku Rodowego Dzieduszyckich Herbu Sas, Zofia Karwańska – stały Członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego, gospodarz Gminy Zarzecze – Wiesław Kubicki, Dyrektor Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich – Jarosław Orłowski, dyrektorzy szkół z terenu gminy Zarzecze, opiekunowie wraz z uczestnikami warsztatów i konkursu. Po powitaniu gości zaproszonych oraz uczestników przewodniczący komisji oceniającej prace konkursowe – Henryk Górecki, w swojej wypowiedzi podkreślił zaangażowanie młodych fotografów, wyrównany poziom prac i kreatywność twórców zdjęć. Pozostali goście w swoich wypowiedziach podkreślali wrażliwość i zaangażowanie uczniów biorących udział w konkursie oraz piękno zespołu pałacowo – parkowego w Zarzeczu. Impreza odbyła się w miłej i kameralnej atmosferze.

Na konkurs wpłynęło 92 prace fotograficzne. Jury konkursowe powołane przez organizatorów: Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu oraz Centrum Kultury w Zarzeczu wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne. (Cały protokół zamieszczony jest do wglądu na stronie internetowej gminy Zarzecze.) Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez prof. K. Karolczaka, Powiat Jarosławski, Muzeum Dzieduszyckich oraz Centrum Kultury w Zarzeczu.

Z naszej gminy nagrodzeni zostali:

  • I Miejsce –  Klaudia Mazur – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zarzeczu
  • II Miejsce – Maria Krukar – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zarzeczu
  • II Miejsce – Jolanta Dul – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zarzeczu
  • Wyróżnienie – Karolina Pawlak – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zarzeczu
  • Wyróżnienie – Sylwia Kuras – Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Zarzeczu

Nagrodzone prace zostały opublikowane na stronie internetowej gminy Zarzecze, Muzeum w Jarosławiu, na Facebooku oraz zamieszczone w „Kurierze Zarzeckim”.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zwiedzania wystawy pokonkursowej w zabytkowym pałacu w Zarzeczu. Wystawa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 15:00.

Źródło: gminazarzecze.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wystawa pokonkursowa BARWY JESIENI

Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu, Oddział Muzeum w Jarosławiu Centrum Kultury w Zarzeczu Poniżej przedstawiamy fotografie wykonane w ramach konkursu Barwy

Zamknij