Koncert Chóru z partnerskiego miasta Nyíregyháza (Węgry) w kościele farnym w Rzeszowie

W sobotę 8 listopada 2014 r. w Kościele Farnym pw. św. Stanisława i Wojciecha w Rzeszowie wystąpił Chór Lengyel-Magyar Dalárda z partnerskiego miasta Nyíregyháza. Koncert zorganizowany został w ramach współpracy partnerskiej Rzeszowa i Nyíregyházy (Węgry).

Chór Lengyel-Magyar Dalárda działa przy Stowarzyszeniu Mniejszości Polskiej w Nyíregyházie. Został założony w 2011 roku przez rozśpiewaną grupę polsko-węgierską członków i sympatyków tego Stowarzyszenia, która wcześniej często przyjeżdżała do Polski i dawała spontaniczne amatorskie koncerty.
W tym roku Chór koncertował w m.in. Egerze i Miskolcu, a największą imprezą, w której uczestniczył, był Koncert Chórów Polonijnych w Budapeszcie. Ciekawostką jest fakt, że swoje występy Chór rozpoczął w Polsce, a mianowicie w Albigowej k/Rzeszowa, gdzie dwukrotnie już uczestniczył w Święcie Kwitnących Jabłoni.

Uczestnicy sobotniego koncertu w Rzeszowie mieli okazję wysłuchać zachwycającego wykonania następujących utworów:

1. Bogurodzica (wykonanie po polsku)
2. Kodály Zoltán – Stabat Mater
3. Boże coś Polskę (wykonanie po polsku)
4. Jakob Arcadelt – Ave Maria
5. Eszterhazi – Weni Creator Spiritus
6. Michael Praetorius – Szep wodz Muzika
7. Sándor Szokolay – Aldjunk Isten Nagykegyelmet
8. Ludvig van Beethoven – Isten diczősége

Źródło http://www.rzeszow.pl/miasto-rzeszow/aktualnosci/10653,koncert-choru-z-partnerskiego-miasta-nyiregyhaza-wegry-w-kosciele-farnym-w-rzeszowie.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przywrócenie Sądu Rejonowego w Przeworsku

Na podstawie pisma Ministra Sprawiedliwości z dnia 31 października 2014 . Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka informuje, że z dniem 1.01.2015

Zamknij