Komendant podziękował 11-letniemu Patrykowi

Komendant Powiatowy Policji w Przeworsku podziękował i pogratulował 11-letniemu Patrykowi odwagi i godnej naśladowania postawy. Chłopiec powiadomił Policję o pijanym kierowcy fiata, który przyjechał na stację paliw.

11-letni Patryk Luch odebrał z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku insp. Marka Mendonia dyplom uznania i podziękowania za wzorową oraz godną naśladowania postawę, która przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Gratulacje i podziękowania Patryk otrzymał także od I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku podinsp. Roberta Piątka oraz Wójta Gminy Przeworsk Daniela Krawca. Dzięki szybkiej reakcji chłopca, pijany 34-letni kierujący fiatem seicento, nie wyruszył w dalszą podróż.

Na początku listopada, na stację paliw w Gorliczynie przyjechał kierujący fiatem, który nie był w stanie właściwie prowadzić samochodu, a zaparkowanie okazało się dla niego nie lada wezwaniem. Zachowanie kierowcy zwróciło uwagę 11-letniego Patryka. Kiedy mężczyzna wysiadł z samochodu, i mając problem z utrzymaniem równowagi, udał się do baru, Patryk nie miał już wątpliwości, że jest pijany. Nie wahając się ani chwili, powiadomił o tym fakcie Policję. Więcej o zdarzeniu znajdziesz tutaj.

Brak akceptacji dla osób łamiących prawo, powinien być przykładem do naśladowania, a odwaga i rozsądek Patryka zasługują na pochwałę i uznanie.

 

rj

Źródło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/81287,Komendant-podziekowal-11-letniemu-Patrykowi.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zaproszenie na debatę o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży

Komendant Powiatowy Policji w Przeworsku zaprasza na debatę społeczną, która odbędzie się 13 listopada 2017 roku o godzinie 17:00 w

Zamknij