Kolejny konkurs powiatowy p.n. „Miejsce Powiatu Przeworskiego w kraju i Europie na przestrzeni dziejów” rozstrzygnięty
16.05.2014 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu powiatowego „Miejsce Powiatu Przeworskiego w kraju i Europie na przestrzeni dziejów”. Komisja Konkursowa w składzie:
1/Agnieszka Kotlińska – emerytowany nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku
2/ Piotr Kuc – nauczyciel ZS w Żurawiczkach
3/ Wacław Pelc – nauczyciel ZSZ w Przeworsku
4/ Elżbieta Olszyńska – nauczyciel ZSO i Z w Przeworsku
5/ Krzysztof Mucha – nauczyciel ZSZ w Przeworsku
6/ Danuta Krupińska – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku
7/Halina Superson – pracownik Muzeum w Przeworsku – Zespół Pałacowo – Parkowy
8/ Małgorzata Wołoszyn – pracownik Muzeum w Przeworsku – Zespół Pałacowo – Parkowy
9/Alicja Domka – nauczyciel ZSOiZ w Przeworsku
nagrodziła następujących uczniów:
Kategoria : prace plastyczne: Szkoły Podstawowe
I miejsce – Kamil Mołoń SP nr 2 w Przeworsku
I miejsce – Leon Zardzewiały 8 lat klasa III c SP nr 2 w Przeworsku
I miejsce – Robert Peszek – lat 10,5 SP w Majdanie Sieniawskim
II miejsce – Łukasz Wróbel – lat 10 SP Majdan Sieniawskim
II miejsce – Andżelika Ziemniak – lat 9 kl II ZS w Gaci
II miejsce – Jan Kuchtar – SP nr 1 w Przeworsku
III miejsce – Monika Jakielaszek – lat 8 kl II SP ZS w Gaci
III miejsce – Magdalena Filar – lat 7 kl I SP ZS w Gaci
III miejsce – Radosław Makowicz – lat 9 kl.III c SP nr 2 w Przeworsku
III miejsce – Jakub Bratko – lat 9 kl III c – SP nr 2 w Przeworsku
Wyróżnienia:
1/ Jakub Bieniasz – kl.III c SP nr 2 w Przeworsku
2/Aleksandra Mazur – SP nr 1 w Przeworsku
3/Filip Kijanka – SP nr 1 w Przeworsku
4/ Mikołaj Krupiński – SP nr 1 w Przeworsku
Klasy IV – VI
I miejsce – Katarzyna Borcz – kl.VI B SP nr 2 w Przeworsku
I miejsce – Wiktor Słysz – kl.IVa SP nr 2 w Przeworsku
II miejsce -Izabela Halesiak – lat 11 SP Majdan Sieniawski
II miejsce – Grzegorz Cichy – kl.VI cSP nr 2 w Przeworsku
II miejsce – Tomasz Kardasiński – kl.VI c SP nr 2 w Przeworsku
III miejsce – Konrad Kościelny – kl.VI c SP nr 2 w Przeworsku
III miejsce – Gabriela Słysz – SP nr 2 w Przeworsku
III miejsce – Maria Michalik kl.VI c– SP nr 2 w Przeworsku
III miejsce – Zuzanna Jarosz – kl.VI SP nr 3 w Przeworsku
Wyróżnienie:
1/Aleksandra Rygiel – kl. VI.SP w Maćkówce
2/Martyna Stopa – kl. VI c SP nr 2 w Przeworsku
3/Jakub Uberman – kl.VI aSP nr 2 w Przeworsku
4/Anna Urbanik – lat 11,5 SP Majdan Sieniawski
5/Wiktoria Rampulska – kl.V cSP nr 2 w Przeworsku
6/Anna Wałczyk – kl.V cSP nr 2 w Przeworsku
7/Natalia Cieleń – kl.V c SP nr 2 w Przeworsku
Gimnazjum:
I miejsce – Jolanta Dul – kl.III a PG w ZS w Zarzeczu
II miejsce – Justyna Dubeńska – kl.I b Gimnazjum w Adamówce
III miejsce – Katarzyna Brzyska – kl.I bGimnazjum w Adamówce
Wyróżnienia:
1/Natalia Kwaśniewska – kl.Ib Gimnazjum w Adamówce
2/Paulina Szczepańska – PG w ZS w Zarzeczu
Szkoły Ponadgimnazjalne:
I miejsce – Karolina Krzanowska – lat 17 ZSOiZ w Przeworsku
I miejsce – Alina Zięba – ZSOiZ w Przeworsku
Wyróżnienia:
1/Katarzyna Szczepankiewicz – lat 17 ZSOiZ w Przeworsku
2/Magdalena Kisiel – kl.IB LO w ZSZ w Przeworsku
Kategoria : prace literacko – albumowe
Szkoły Podstawowe:
Wyróżnienia:
1/Łukasz Ruchała – kl.V SP w Ostrowie
2/Anna Balawender – kl.V SP w Białobokach
Szkoły gimnazjalne:
I miejsce – Przemysław Dybaś kl I F Gimnazjum nr 1 w Przeworsku
II miejsce – Marta Szpytma – kl II Gimnazjum w Rozborzu
III miejsce – Katarzyna Misiąg – klIII Gimnazjum ZS w Świętoniowej
Wyróżnienia:
1/Aleksandra Zięba – PG w Zarzeczu
2/Magdalena Kulas – Gimnazjum w Sieteszy
Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Paulina Strach – ZSZ w Przeworsku
Wyróżnienie:
1/Anna Dublanica – LO w Sieniawie kl.III
Kategoria wiersze
Szkoły gimnazjalne
I miejsce – Anna Kosmala – kl.II Gimnazjum nr 1 w Przeworsku
II miejsce – Aleksandra Połeć – kl.III a Gimnazjum Adamówce
III miejsce – Natalia Hawro – kl.I Gimnazjum w ZSG w Sieteszy
Wyróżnienia:
1/Patrycja Dyndał – kl.II bGimnazjum w Adamówce
2/Katarzyna Zwolińska – k.IA Gimnazjum Adamówce
Szkoły podstawowe:
I miejsce – Michał Zwoliński – lat 11 SP w Majdanie Sieniawskim
II miejsce – Monika Malinowska – kl. VI SP w Cieplicach
Wyróżnienie:
1/Estera Brzyska – lat 11 SP w Majdanie Sieniawskim
2/Robert Peszek – lat 11 SP w Majdanie Sieniawskim
Kategoria strony internetowe miejscowości:
Szkoły Podstawowe
III miejsce – Dawid Głód – kl. IV SP w Białobokach
Szkoły Gimnazjalne
I miejsce – Izabela Gajewska – kl. I d Gimnazjum Nr 1 w Przeworsku
II miejsce – Justyna Podolak- PG w ZS w Zarzeczu
Wyróżnienia:
1/Dominika Wereszczyńska – kl III a Publiczne Gimnazjum w ZS w Zarzeczu
2/Marlena Szeliga – kl.III a PG w ZS w Zarzeczu
Kategoria przewodniki, foldery miejscowości lub powiatu:
Szkoły podstawowe:
I miejsce – Martyna Stopa – klVI SP nr 2 w Przeworsku
II miejsce – Gabriela Mańkut – klVI nr SP nr 2 w Przeworsku
Szkoły gimnazjalne:
I miejsce – Gabriela Skawina – kl.I gimnazjum ZS w Urzejowicach
Szkoły ponagdimnazjalne:
I miejsce – Maria Pigan – ZS w Sieniawie technikum informatyczne
Wyróżnienia:
I miejsce- Weronika Kiełb – kl.II Gimnazjum ZS w Studzianie
Kategoria gazetki szkolne:
I miejsce – Anna Balawender – kl.III B Gimnazjum nr 1 w Przeworsku
Wyróżnienia:
Patrycja Pawlak – kl II Gimnazjum ZS w Studzianie
Karolina Mikuła – kl.I Gimnazjum ZS w Studzianie
Na uroczystość tę przybyli nagrodzeni uczniowie wraz z opiekunami oraz członkowie jury konkursowego. Wręczenia nagród dokonał Wicestarosta Powiatu Przeworskiego dr Leszek Kisiel oraz członkowie jury konkursowego. Wszyscy nagrodzeni uczniowie otrzymali cenne nagrody książkowe i dyplomy.
Źródło powiat.przeworsk.pl