Kolejni zasłużeni dla Podkarpacia odebrali honorowe odznaki

Polskie Radio Rzeszów, Hans Bollinger oraz pośmiertnie Andrzej Buczek – radny województwa – zostali nagrodzeni odznaką honorową Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego.

Jako pierwszy odebrał ją prezes Polskiego Radia Rzeszów – Henryk Pietrzak, który dziękując powiedział, że wyróżnienie to zmotywuje dziennikarzy do jeszcze lepszej pracy na rzecz regionu:

wszyscy jesteśmy zaangażowani w to, aby obraz medialny naszego województwa był jak najlepszy. Dziennikarze mają głębokie przekonanie, że to co robią dla potrzeb regionu i dzisiejsze wyróżnienie jest tego wyrazem – mówił prezes Radia Rzeszów.

Hans Bollinger to kolejna wyróżniona osoba. Jego sylwetkę przybliżył marszałek Mirosław Karapyta, który wspominał o tym, że Hans Bollinger – pedagog i muzyk z Niemiec – był inicjatorem nawiązania formalnej współpracy Podkarpacia z Krajem Saary. Pomógł także podkarpackim szkołom i uczelniom wyższym nawiązać kontakty z partnerami z Niemiec. Hans Bollinger prowadzi projekty dotyczące wymiany młodzieży, inicjuje polsko-niemieckie konferencje, a przez to propaguje polską kulturę i przyczynia się do współpracy między województwem podkarpackim i Krajem Saary.

Honorowa odznaka, którą, dzisiaj wręczamy Hansowi Bollingerowi w uznaniu dla jego zasług jest tylko skromnym podziękowaniem i wyrazem wdzięczności za jego zaangażowanie w dzieło zbliżenia Polaków i Niemców – mówił marszałek.

Hans Bollinger dziękując za odznaczenie mówił, że jego działalność nie byłaby możliwa bez zaangażowania partnerów z Podkarpacia. I dlatego ta odznaka jest dla niego tak ważna.

Minuta ciszy poprzedziła wręczenie kolejnej honorowej odznaki. Odebrała ją żona zmarłego Andrzeja Buczka – radnego województwa podkarpackiego I i IV kadencji, związkowca, człowieka zaangażowanego w sprawy innych ludzi.

To był prawdziwy społecznik. To słowo może jest niepopularne dzisiaj, ale on naprawdę żył sprawami publicznymi i społecznymi we wszystkich obszarach życia społecznego i publicznego. Angażował się w wiele akcji, interwencji, gdzie tylko było konieczne – mówił marszałek Mirosław Karapyta.

Odznaka „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego” przyznawana jest od 11 lat. Pierwszym zasłużonym dla województwa był arcybiskup Ignacy Tokarczuk.

Zdjęcia Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5

www.umwp.podkarpackie.pl/

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spowiedż Parafialna – Bazylika Przeworsk

W dniu dzisiejszym odbywa się spowiedż w naszej parafii od godz.8.00-12.00 oraz od 14.00-17.30. Przerwy od godz. 10.00-10.30 i 15.30-16.00.

Zamknij