Kolejna edycja Konkursu „Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości”

Witam serdecznie,

W związku z ogłoszeniem przez Komisję Europejską kolejnej edycji Konkursu „Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości” – „European Enterprise Promotion Awards”, zwracam się z prośbą o zapoznanie z poniższą informacją i zaproponowanie inicjatyw, które Państwa zdaniem wpisują się w ideę konkursu.

W przypadku zainteresowania przystąpieniem do konkursu informuję, że stosowny formularz do pobrania i wypełnienia wraz z dodatkowymi informacjami o konkursie znajduje się na stronie: http://www.mg.gov.pl/Wspieranie+przedsiebiorczosci

Jako, że nabór zgłoszeń prowadzony jest na szczeblu regionalnym przez Urzędy Marszałkowskie (UM) poszczególnych województw, wypełniony formularz należy przesłać do pracownika Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego na adres: Departament Promocji i Turystyki, Oddział promocji gospodarczej, al. Ł. Cieplinskiego 4, 35- 010 Rzeszów z dopiskiem „europejski konkurs” lub na adres s.tecza@podkarpackie.pl , tel. (017) 747 68 13, w terminie do dnia 15 kwietnia br.
Pozdrawiam
Sylwia Tęcza

Oddział promocji gospodarczej
Departament Promocji i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
tel. 17 747 68 13
fax. 17 747 66 01

Informacje o konkursie:

http://www.mg.gov.pl/

http://www.mg.gov.pl/Wspieranie+przedsiebiorczosci/Europejskie+Nagrody+Promocji+Przedsiebiorczosci/Konkurs+Europejskie+Nagrody+Promocji+Przedsiebiorczosci+w+roku+2013

Konkurs Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości wskazuje i wyróżnia najlepszych promotorów przedsiębiorstw i przedsiębiorczości w Europie, przedstawia najlepsze przykłady zasad i praktyk w tej dziedzinie, zwiększa świadomość społeczną na temat jej roli oraz zachęca i inspiruje potencjalnych przedsiębiorców.

Konkurs adresowany jest do władz lokalnych, regionalnych i krajowych, do miast, regionów, wspólnot, organizacji biznesowych, instytucji realizujących programy edukacyjne, jak również do jednostek samorządu terytorialnego, które wspólnie z przedsiębiorcami realizują projekty w formule partnerstwa publiczno – prywatnego.

Nagrody w konkursie przyznawane są w sześciu kategoriach:

Promowanie ducha przedsiębiorczości: nagroda w tej kategorii przyznawana jest za inicjatywy na szczeblu krajowym, regionalnym i lokalnym, które promują przedsiębiorczy sposób myślenia zwłaszcza wśród młodych ludzi i kobiet. (Przykłady: działania i programy promujące przedsiębiorców i działania przedsiębiorcze oraz kulturę kreatywności, innowacyjności i gotowości na ryzyko)

Inwestowanie w umiejętności: nagroda w tej kategorii przyznawana jest za inicjatywy na szczeblu krajowym, regionalnym lub lokalnym na rzecz doskonalenia umiejętności przedsiębiorczych i menedżerskich. (Przykłady: promowanie konkretnych umiejętności, takich jak umiejętności techniczne niezbędne rzemieślnikom, znajomość języków czy obsługi komputera, oraz programów mentorskich i programów dotyczących mobilności dla przedsiębiorców, a także nauczania przedsiębiorczości w szkołach i na uczelniach wyższych)

Rozwój środowiska biznesowego: w kategorii tej nagroda przyznawana jest za innowacyjną politykę na szczeblu krajowym, regionalnym lub lokalnym w dziedzinie promocji rozpoczynania i rozwijania działalności, upraszczania procedur ustawodawczych i administracyjnych obowiązujących firmy oraz wdrażania zasady myślenia najpierw na małą skalę, przynoszącej korzyści małym i średnim przedsiębiorstwom. (Przykłady: działania ułatwiające MŚP dostęp do rynku zamówień publicznych, ograniczające biurokrację, sprzyjające rozwojowi nowych firm oraz wspomagające promocję potencjału innowacyjnego technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz e-biznesu)

Wspieranie umiędzynarodowiania działalności biznesowej: nagroda w tej kategorii przyznawana jest za politykę i inicjatywy na szczeblu krajowym, regionalnym lub lokalnym zachęcające firmy – w szczególności małe i średnie przedsiębiorstwa – do pełniejszego wykorzystywania możliwości oferowanych przez rynki wspólnotowe i pozawspólnotowe. (Przykłady: projekty na rzecz nawiązywania, utrzymywania i zacieśniania międzynarodowej współpracy przedsiębiorstw, narzędzia ułatwiające wymianę informacji lub nawiązywanie kontaktów, usługi doradcze lub projekty ułatwiające MŚP ekspansję zagraniczną)

Wspieranie rozwoju zielonych rynków i poprawy efektywności gospodarowania zasobami: nagroda w tej kategorii przyznawana jest za politykę i inicjatywy na szczeblu krajowym, regionalnym i lokalnym ułatwiające dostęp małych i średnich przedsiębiorstw do zielonych rynków oraz przyczyniające się do poprawy efektywności gospodarowania przez nie zasobami na przykład przez doskonalenie umiejętności prowadzenia działalności w sposób przyjazny dla środowiska, kojarzenie podmiotów i pozyskiwanie funduszy.

Przedsiębiorczość odpowiedzialna i wspierająca włączenie społeczne: nagroda w tej kategorii przyznawana jest za inicjatywy władz oraz partnerstw publiczno-prywatnych na szczeblu krajowym, regionalnym i lokalnym zwiększające świadomość odpowiedzialności społecznej wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Nagroda w tej kategorii będzie przyznawana również za działania promujące przedsiębiorczość wśród grup znajdujących się w trudnym położeniu, takich jak bezrobotni, zwłaszcza długookresowo, legalni imigranci, niepełnosprawni czy mniejszości etniczne. (Przykłady: przedsiębiorstwa społeczne lub przedsiębiorstwa typu „non-profit’ realizujące potrzeby społeczności).

Nagroda główna zostanie przyznana zgłoszonej inicjatywie wspierania i promowania przedsiębiorczości, która zostanie uznana za najbardziej innowatorską i inspirującą w całej Europie.

Podmiot, który zamierza wziąć udział w Konkursie powinien opisując swój projekt na formularzu zgłoszeniowym wykazać, w jaki sposób zrealizowane już przedsięwzięcia przyczyniły się do ułatwienia rozwoju biznesu oraz jak stymulowały gospodarkę regionu podczas dwuletniego okresu poprzedzającego zgłoszenie do Konkursu.

Z przekazanych przez UM projektów jury wybierze maksimum dwa najlepsze projekty w dwóch różnych kategoriach, które zostaną nominowane przez Ministerstwo Gospodarki do etapu europejskiego.

Wyniki Konkursu fazy europejskiej ogłoszone zostaną podczas uroczystej ceremonii, na którą zaproszeni zostaną wszyscy laureaci nominowani przez poszczególne kraje. W 2013 roku ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w listopadzie, a jej współgospodarzem będzie sprawująca w tym czasie prezydencję Rady UE-Litwa.

Informacji o Konkursie udziela Krajowy Punkt Kontaktowy:
Hanna Muchowska
Ministerstwo Gospodarki
Departament Instrumentów Wsparcia
pl. Trzech Krzyży 3/5
00-507 Warszawa
E-mail: hanna.muchowska@mg.gov.pl

Źródło www.powiat.przeworsk.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dni otwarte w Zespole Szkół Rolniczych w Zarzeczu

Podobnie jak w minionych latach Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Zarzeczu 21 marca otworzył swoje drzwi przed gimnazjalistami,

Zamknij