Klub HDK „SERCE SERCU” przy OSP w Gaci WICEMISTRZEM II Edycji Turnieju Piłki Siatkowej

Klub Honorowych Dawców Krwi „SERCE SERCU” przy OSP w Gaci został WICEMISTRZEM II Edycji Turnieju Piłki Siatkowej Honorowych Dawców Krwi PCK województwa podkarpackiego.
27 lutego 2016 r. w hali sportowej w Ustrzykach Dolnych odbył się II Turniej Piłki Siatkowej Honorowych Dawców Krwi z województwa podkarpackiego pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych, Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie oraz Prezesa Podkarpackiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Rzeszowie.

Oddział Rejonowy PCK w Przeworsku i powiat przeworski reprezentowały dwie drużyny z Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK „Strażacka Krwinka” z Sieteszy oraz Klub „Serce Sercu” z Gaci.
Najważniejszym celem, jaki postawili przed sobą organizatorzy turnieju była przede wszystkim popularyzacja honorowego krwiodawstwa, a także propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz zdrowej sportowej rywalizacji.
W turnieju wzięło udział 8 drużyn HDK PCK z terenu całego województwa podkarpackiego. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym, mecze odbywały się do dwóch wygranych setów.
O zajętym miejscu decydowała liczba zdobytych punktów. Mecze rozgrywane były wg zasady fair-play i zgodnie z obowiązującymi przepisami PZPS. Nad przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie –wolontariusze: p. Krzysztof Lachowski, p. Czesław Luty, p. Andrzej Wawrzyniak i p. Grzegorz Osiowy.
W skład zespołu Klubu HDK PCK z Gaci weszli: Marek Szewczyk – Kapitan, Paweł Szpytma, Adrian Rejzer, Marcin Matuszek, Piotr Lenar, Iwona Curkowicz, Robert Brożbar, Kamil Szpunar.
Zawodnik Piotr Lenar  z Gaci został wybrany najlepszym atakującym całego Podkarpackiego Turnieju, czym z wielką dumą chwali się Pan Zbigniew Sas Prezes Klubu HDK PCK „SERCE SERU” z Gaci.
Krwiodawcy z powiatu przeworskiego nie tylko dzielą się swoją krwią ratując i pomagając innym, ale również promują nasz powiat i poszczególne gminy na terenie całego województwa podkarpackiego.

Tomasz Huc

Prezes OR PCK Przeworsk

Źródło http://www.powiat.przeworsk.pl/index.php/1309-klub-hdk-serce-sercu-przy-osp-w-gaci-wicemistrzem-ii-edycji-turnieju-pilki-siatkowej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kierował volvo mając prawie 3 promile

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który pijany kierował samochodem. Do zatrzymania doszło po tym, jak mieszkańcy powiatu przeworskiego

Zamknij