Kierowco zachowaj ostrożność! Na drodze niesprzyjające warunki

Zmieniająca się aura powoduje, że warunki na drogach stają się trudniejsze. W niedzielę policjanci odnotowali 5 kolizji, do których doszło na odcinku autostrady A4 w Przeworsku. Przyczyny tych zdarzeń są podobne, czyli niesprzyjające warunki atmosferyczne, śliska nawierzchnia drogi, lekceważenie przepisów drogowych, a także niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas jazdy.

Opady deszczu w połączeniu z niską temperaturą sprawiają, że nawierzchnia drogi staje się śliska i wystarczy jeden gwałtowny ruch, by kierowca stracił panowanie nad pojazdem. W takich sytuacjach już tylko szczęście decyduje o tym, czy wyjdziemy z tego bez szwanku, czy też zakończy się to tragedią. Nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze, były przyczyną aż 5 zdarzeń drogowych, do których doszło w niedzielę wieczorem na autostradzie A4. W każdym z tych przypadków kierowcy tracili panowanie nad pojazdem i uderzali w barierkę ochronną.

Na szczęście były to tylko niegroźne kolizje, w których nikt nie został poważnie ranny. Policjanci ustalili, że uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi.

Źródło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/81547,Kierowco-zachowaj-ostroznosc-Na-drodze-niesprzyjajace-warunki.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

Dzień 20 listopada, już po raz czwarty, poświęcony jest Prawom Dziecka.  Na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w

Zamknij