KIEROWAŁ SAMOCHODEM MAJĄC PONAD 2,5 PROMILA

Policjanci ruchu drogowego przeworskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę audi. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego, patrolując teren miejscowości Dębów, zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi. Kierował nim 35-letni mieszkaniec gminy Przeworsk. Już po otwarciu drzwi tego auta funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości, że kierowca jest pod działaniem alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca stracił prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Pomimo systematycznych działań i codziennych kontroli, nadal zdarzają się tacy kierujący, którzy wsiadają za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Trzeba pamiętać, że jazda pod wpływem alkoholu, zagraża nie tylko kierowcy, ale i innym użytkownikom dróg. Pamiętajmy też o tym, jak ważna jest kontrola społeczna. Jeśli zauważyłeś, że ktoś wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu lub innych odurzających substancji, zareaguj! Powiadom służby dzwoniąc na nr alarmowy 112!

Źródło https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/101238,Kierowal-samochodem-majac-ponad-25-promila.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przekazanie 11 zestawów pomp dla KP PSP w Przeworsku

Starosta Przeworski Bogusław Urban przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Państowej Straży Pożarnej w Przeworsku st. kpt. Marcina Lachnika 11 zestawów

Zamknij