Jubileusz „Piganeczek”

W sobotę 13 lipca br. Zespół Śpiewaczy „Piganeczki” obchodził Jubileusz 10 – lecia działalności. Z tej okazji w Piganach odbyła się niezwykle wyjątkowa i zarazem pełna niepowtarzalnej, ludowej atmosfery uroczystość.
Wyjątkowość tego wydarzenia doceniło liczne grono wspaniałych gości, którzy w sobotnie popołudnie przybyli do miejscowego Domu Kultury. Na wstępie wszystkich obecnych powitała, jak też przedstawiła historię „Piganeczek” jedna z założycielek zespołu – Kazimiera Buniowska. Prezentacja przeplatana była występami wokalnymi jubilatów. Następnie głos zabrał burmistrz Miasta i Gminy Sieniawy. – Pragnę pogratulować z całego serca naszym „Piganeczkom” – mówił burmistrz Adam Woś – Pragnę również wyrazić wdzięczność za ich działalność. Przez ostatnie 10 lat zespół był jednym z największych ambasadorów Sieniawszczyzny i za to serdecznie dziękuję. Życzę też kolejnych, cudownych jubileuszy.
Na koniec swojego wystąpienia gospodarz sieniawskiej gminy przekazał na ręce Kazimiery Buniowskiej okolicznościową statuetkę oraz list gratulacyjny. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się biesiada przy suto zastawionych stołach i dźwiękach muzyki, która trwała do późnych godzin nocnych.

Źródło sieniawa.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

© 2013-2017 TeleVizja Przeworsk All Rights Reserved

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dni Zarzecza 2013

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zarzecze zaprasza na Dzień Gminy Zarzecze 2013

Zamknij