Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Rzeszowskim

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska wzięła udział w inauguracji nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Podczas uroczystości rektor prof. dr hab. Aleksander Bobko mówił o trzech kierunkach rozwoju uczelni.

„W roku akademickim 2014/2015 będziemy koncentrować swoje działania na trzech zasadniczych obszarach” – podkreślił rektor UR w swoim inauguracyjnym przemówieniu. Pierwsze ważne zadanie to rozwój centrów badawczych na bazie już ukończonych inwestycji oraz profilowanie ich na rozwój takich nauk jak: biologia, biotechnologia, biofizyka, nanofizyka ze szczególnym podkreśleniem szeroko rozumianych nauk medycznych. Rektor wspomniał również o rozbudowie centrów medycznych i nowym przedsięwzięciu wpisanym na listę kluczowych projektów województwa podkarpackiego pn. „Innowacyjne centrum rozwoju technologii medycznych”. Kolejne cele to dalsze przygotowania do uruchomienia kierunku lekarskiego i umacnianie Uniwersytetu jako całości. Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska podkreśliła znaczącą rolę Rzeszowa jako środowiska naukowego i edukacyjnego. Wyraziła także przekonanie, że wszelkie działania inwestycyjne realizowane przez uczelnię zakończą się sukcesem. „Jako wojewoda podkarpacki zawsze wspierałam Państwa w pracy nad utworzeniem kierunku lekarskiego. Kiedy dwa lata temu podpisywałam deklarację współpracy zobowiązałam się do działań na szczeblu rządowym i dziś nasze wspólne działania przynoszą efekty. Chciałabym zapewnić, że nadal możecie Państwo liczyć na moją pomoc” – podkreśliła w przemówieniu.

Podczas uroczystości z udziałem wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego Darii Lipińskiej-Nałęcz została przeprowadzona immatrykulacja studentów pierwszego roku wprowadzająca ich do grona akademickiej społeczności. W tym roku na Uniwersytecie rozpoczęło naukę ponad 7 tys. nowych studentów. Wojewoda przekazała wspólnocie żaków i kadrze akademickiej życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności. Wręczyła również odznaczenie państwowe. Złotym Krzyżem Zasługi został uhonorowany dr hab., prof. UR Andrzej Rozwałka. Uroczysta inauguracja była także okazją do wręczenia medali resortowych, nagród i wyróżnień.

Źródło https://rzeszow.uw.gov.pl/aktualnosci/inauguracja-roku-akademickiego-na-uniwersytecie-rzeszowskim-2

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
II Biesiada nad Morawskim Łęgiem

W dniu 5 października 2014 r. w Morawsku pow. Jarosławski odbyła się II Biesiada na Morawskim Łęgiem. Celem konkursu było

Zamknij