I Bieg Uliczny – Zarzecze na 5!

10.10.2015 r. blisko 150 biegaczy z całego kraju rywalizowało podczas I Biegu Ulicznego „Zarzecze na 5!”. Patronat Honorowy nad biegiem objął Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Tomasz Bury.

Biegacze rywalizowali na dystansie 5 km zmagając się z silnym wiatrem oraz wymagającą trasą. W gronie zawodników znaleźli się znani sportowcy: Szymon Zięba – Mistrza Polski na 800 m Juniorów Młodszych, Magdalena Łączak oraz Paweł Dybek – Międzynarodowej sławy maratończycy  – Mistrzowie oraz v-ce Mistrzowie Europy i Świata w Ultramaratonie.

Imprezie towarzyszyły biegi dla dzieci i młodzieży rozgrywane na stadionie lekkoatletycznym, które sędziował prof. Krzysztof Warchoł. Na trasie nie zabrakło również przedstawicieli Nordic Walking.

Zwycięzcą Biegu Głównego został Patryk Marszałek z Rzeszowa, wśród kobiet  triumfowała Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego. Najliczniejszą grupą kibiców a zarazem biegaczy była Jarosławska Grupa Biegowa, która dopingowała wszystkich zawodników na trasie. Najlepszych dekorowali przedstawiciele miejscowych władz: Wójt Gminy Zarzecze  Wiesław Kubicki, Tomasz Bury – Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Dyrektor GOSiR w Zarzeczu Jacek Zięba oraz Mariusz Pieniążek Przewodniczący Rady Gminy Zarzecze.

WYNIKI OPEN

Kobiety:

1. Katarzyna Albrycht  – Krościenko Wyżne

2. Marta Prajzner – Krościenko Wyżne

3. Magdalena Łączak –  Mielec

4. Anna Rochmalska –  Dębica

5. Paulina Wywłoka – Jarosław

6. Justyna Strzelec – Przemyśl

Mężczyźni:

1. Patryk Marszałek – Rzeszów

2. Szymon Zięba – Komorów

3. Damian Drzewiński – Sanok

4. Mateusz Rawski – Lubaczów

5. Arkadiusz Janicki – Jarosław

6. Maciej Tomaszewski – Jarosław

Źródło:  http://www.gminazarzecze.pl/na-biezaco/aktualnosci/i-bieg-uliczny-zarzecze-na-5-

http://www.powiat.przeworsk.pl/index.php/1159-i-bieg-uliczny-zarzecze-na-5

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
NAGRODY BURMISTRZA MIASTA PRZEWORSKA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

13 października 2015 r. w miejskim ratuszu Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel i jego zastępca Wojciech Superson, z okazji Dnia

Zamknij