Gminny Dzień Kobiet

Nieco wcześniej bo już 6 marca, Panie z terenu gminy Sieniawa świętowały Dzień Kobiet. Z tej okazji w Centrum Kultury Sportu i Rekreacji „Sokół” odbył się okolicznościowy program artystyczny.
Na scenie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czerwonej Woli, które przedstawiły pełen humoru i zaskakujących zwrotów akcji spektakl pt. „Czerwony Kapturek szuka Księcia”. Co prawda poznany przez bohaterkę na czacie książę okazał się zwykłym Wilkiem, a spotykani książęta mieli już swoje księżniczki, ale jak to w bajkach bywa wszystko skończyło się szczęśliwie. Przedstawienie przygotowane przez Małgorzatę Buniowską bardzo podobało się publiczności. Młodzi artyści zachwycili grą i rozbawili dowcipnymi kwestiami. Z kolei Koło Gospodyń Wiejskich w Wylewie zaprezentowało program kabaretowy pt. „Jak to z zalotami dawnej bywało”. W kilku odsłonach humorystycznej inscenizacji ukazane zostały zaloty mężczyzn do kobiet na przestrzeni wieków – od kamienia łupanego, przez antyk, średniowiecze, czasy Romea i Julii po współczesność. Całość dopełniły sugestywne stroje i pięknie wykonane przeboje muzyki rozrywkowej. Na zakończenie burmistrz Adam Woś podziękował za program artystyczny i złożył zebranym w sali widowiskowej Paniom serdeczne życzenia zdrowia, pogody ducha i energii.
Następnie w Rudce przedstawiciele władz samorządowych spotkali się z Paniami z kół gospodyń wiejskich i Stowarzyszenia „Aktywne w Sieniawie” oraz pracownicami sieniawskiego magistratu. Dyrektor CKSiR „Sokół” Piotr Majcher złożył Paniom życzenia pomyślności i samych pięknych dni w życiu. Do życzeń dołączyli się biorący udział w spotkaniu Panowie, którzy wręczyli Paniom piękne róże i mały upominek.

Marta Kozłowicz

Źródło http://www.sieniawa.pl/aktualnosci/gminny-dzien-kobiet/3447

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzień Kobiet

Zamknij