FESTYN REKREACYJNY- BACIARY DALI CZADU!

BACIARY DALI CZADU!
Za nami kolejny Festyn obchodzony w ramach Dni Kańczugi, który w tym roku odbył się 30 czerwca na Stadionie MKS w Kańczudze. Organizatorem plenerowej imprezy był Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze. Patronat Honorowy sprawował Wojewoda Podkarpacki oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga. Patronat medialny sprawowali TV Rzeszów, Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny.

Podczas imprezy odbyła się degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet (SAK) w gminie Kańczuga, smakowite stoły wiejskie przygotowały panie z KGW z Siedleczki, Rączyny, Krzeczowic i Łopuszki Wielkiej, Łopuszki Małej, Sieteszy, Żuklina i Lipnika.

Festyn rozpoczęły występy laureatek Piosenki Polskiej Aleksandry Barcikowskiej, Igi Rożek i Natalii Rak w następnej kolejności wystąpił Zespół Wokalno-Kabaretowy „Ala Babki, Ala Dziadki” składający się z członków Koła Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów działającego przy OKMiG w Kańczudze, mimo deszczu w następnej kolejności publiczność rozbawiła Kapela Podwórkowa Beka z Przeworska a po niej na scenie zjawiły się pięknie ubrani w stroje rzeszowskie członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Sieteszanie”,

jak zawsze niezastąpiona grająca muzyke biesiadną okazała się Kapela Kańczucka z OKMiG w Kańczudze, po nich w klimaty rockowe wprowadził zespół „Pani K” z Łańcuta a z muzyką Rocksteady i reggae na scenie wystąpił zespół „The Balangers” z Rzeszowa. Motory Trójkołowe Trajki z Klubu Trzy Koła z Tyczyna przejeżdżając wokół stadionu zrzeszyły wielu chętnych do przejażdżki. Podczas imprezy swoje stanowisko prezentowała KIA Multitruck Sp. z.o.o zapraszając na jazdę testową i inne atrakcje. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, trampoliny, zjeżdżalnie, motorki, wodzirej Pirat z Karaibów który prowadził z dziećmi zabawy, konkursy i malowanie twarzy.

Gwiazdą wieczoru była Kapela Góralska „Baciary” która doskonale bawiła około trzytysięczną publiczność zgromadzoną na stadionie, nie zabrakło rzęsistych oklasków, bisów oraz refrenów śpiewanych wspólnie z publicznością. Fani żywiołowo reagowali na kolejne utwory śpiewane przez Baciary. Niedzielny wieczór rytmami disco polo Dance zakończył Zespół z pięknymi tancerkami Emer z Rzeszowa . Mimo początkowo deszczowej pogody zakończenie wieczoru było bardzo udane. Program został tak opracowany, aby każdy z mieszkańców i gości znalazł podczas tego Festynu coś dla siebie i mógł miło spędzić niedzielne popołudnie.

Do zobaczenia za rok!

Źródło okmigkanczuga.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Sportowy Portal

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, informujemy z przyjemnością iż niebawem rusza Powiatowy Portal Sportowy. Tylko u nas najświeższe informacje z powiatowego

Zamknij