EDUKACYJNY KONKURS EKOLOGICZNY „LISTY DLA ZIEMI”.

23 kwietnia 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi rozstrzygnięty został zorganizowany przez Burmistrza Miasta Przeworska EDUKACYJNY KONKURS EKOLOGICZNY „LISTY DLA ZIEMI”. W tym roku dzieci i młodzież pisały, rysowały listy pod hasłem: Czyste powietrze – zdrowy człowiek. Sama akcja realizowana była przez Fundację Ekologiczną Arka i wzięło w niej udział ponad 300 000 dzieci i młodzieży z całej Polski.

 

Pracownicy Referatu Ochrony Środowiska poczynili starania, by konkurs został przeprowadzony także wśród młodych mieszkańców Przeworska. „Listy dla ziemi” są niewielkim elementem puzzli ekologicznych i wpisują się w obchody Światowych Dni Ziemi, które przypadają na dzień 22 kwietnia. Tegoroczne realizowane były pod hasłem „Zmieniaj nawyki nie klimat”. Temat przewodni to zwrócenie uwagi na palenie śmieci w piecach i niską emisję spalin. Wielu mieszkańców Przeworska pali w piecach wszystko co się da spalić. Tymczasem, paląc m.in. butelki plastikowe, stare buty, starą odzież lub na przykład lakierowane drewno powodujemy, że nasze powietrze zamienia się w trujące. Autorzy listów piszą o swoich pragnieniach oddychania świeżym, pachnącym powietrzem, nawołują do selektywnej zbiórki odpadów i stosowania recyclingu. Powołana przez panią burmistrz komisja wybrała z nadesłanych przez przedszkolaków i uczniów listów, te najpiękniejsze. Burmistrz Miasta Przeworska Maria Dubrawska – Lichtarska wręczyła laureatom we wszystkich konkursowych kategoriach książki o tematyce ekologicznej. Na zakończenie najmłodsza publiczność obejrzała widowisko w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktyki i Edukacji „Maska” pt. „Z ekologii niech świat słynie”, gimnazjaliści natomiast spektakl pt. „Moda na nieuczenie się”.

yniki konkursu

Przedszkola:
I miejsce – Gabriela Fołta (PM 2) – praca
II miejsce – Lena Kula (Przedszkole Sióstr Miłosierdzia)
III miejsce – Emilia Stącel (SP 2 Oddział Przedszkolny)
Wyróżnienia:
Maja Mazur (SP 2), Marcelina Cieślak (SP 2), Anna Chmaj (SP 1), Filip Ryfa (SP 1), Lena Szałaj (PM 2), Weronika Wiśniowska (PM 3), Bartłomiej Stepaniak (Bajkowe Przeszkole).

Szkoły Podstawowe kl. I –III
I miejsce – Julia Stanowska (SP 2) – list
II miejsce – Maja Sznaj (SP 1)
III miejsce – Ignacy Magoń (SP 1)
Wyróżnienia: Weronika Jasz (SP 3), Julia Kot (SP 3)

Szkoły Podstawowe kl. IV- VI
I miejsce – Karolina Lis (SP 2) – list
II miejsce – Eryk Dzimira (SP 1)
III miejsce – Nikola Potępa (SP 3)
Wyróżnienia: Izabela Wilk (SP 2), Zuzanna Hołub (SP 1), Zofia Kobylińska (SP 1), Rafał Motyka (SP 2 klasa specjalna)

Gimnazjum:
I miejsce – Maciej Firleta – list
II miejsce – Natalia Szylar
III miejsce – Martyna Fołta

 

Źródło przeworsk.um.gov.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI – POSPRZĄTAJ PO MNIE, NIE PRZYNOŚ MI WSTYDU

W Przeworsku startuje akcja "Posprzątaj po mnie - nie przynoś mi wstydu". Inicjatywa ma zachęcić właścicieli psów do sprzątania po

Zamknij