DZIEŃ PATRONA MIASTA PRZEWORSKA

Obchody Dnia Patrona Miasta Przeworska, w pierwszą rocznicę ustanowienia św. Antoniego patronem Miasta Przeworska, rozpoczęła uroczysta Msza Święta dziękczynna. Eucharystii przewodniczył o. Izajasz Styczyński, któremu towarzyszyli proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla ks. Jan Miazga, o. Marek Krupa oraz o. Stanisław Komornik z Leżajska, który wygłosił okolicznościowe kazanie. Podniosłości uroczystości dodała oprawa muzyczna Chóru Parafialnego Św. Barbary, rozpoczynającego mszę św. pieśnią o św. Antonim.

Kolejna część wydarzenia odbyła się w zajeździe „Pastewnik”. Od godziny 17.00 na mieszkańców miasta czekały wspaniałe atrakcje m.in. bezpłatne zjeżdżalnie dla dzieci, loteria fantowa oraz kiermasz rękodzieła artystycznego przygotowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej. Na początku zaprezentował się Zespół Piosenki Poetyckiej „Jak”, który swoimi dźwiękami przeniósł zebranych do „krainy łagodności”. Następnie publiczność rozbawił duet z zespołu „My z Kasztanowej”, który wykonał skecz pt. „Biuro Podróży”, po czym ponownie można było usłyszeć piosenki Gabriela Manowca i zespołu „JAK”. Przed sceną odbyła się również aukcja obrazów przygotowanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Przeworsku, w której czynny udział wzięli m.in. Burmistrz Miasta Przeworska oraz Starosta Przeworski. Tuż przed występem gwiazdy wieczoru zaprezentował się zespół instrumentalno-wokalny WTZ, a także odbyło się losowanie nagród głównych w loterii fantowej „Czterolistna koniczyna”. Rowery wylosowanym szczęśliwcom wręczyli fundatorzy nagrody Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel oraz Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka. Około godziny 19.00 na scenie pojawiła się gwiazda festynu Monika Kuszyńska. Jej uroda, piękny głos i pełne głębokiego przesłania słowa zauroczyły zgromadzonych przeworszczan. Była wokalistka zespołu Varius Manx, uczestniczka Eurowizji w 2015 r., ambasadorka Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a przede wszystkim wspaniała osoba, przekazała ogromne pokłady pozytywnej energii, zaznaczając jak ważny jest wzajemny szacunek i tolerancja. Artystce towarzyszyli wybitni muzycy na czele z mężem Moniki Kuszyńskiej, saksofonistą Jakubem Raczyńskim. Na zakończenie koncertu burmistrz Leszek Kisiel podziękował za przyjęcie zaproszenia i wspaniały występ, wręczając wokalistce bukiet kwiatów. Każdy fan mógł liczyć na autograf i wspólne zdjęcie z Artystką.

Kolejny festyn z okazji obchodów Dnia Patrona Miasta Świętego Antoniego już za nami. Dziękujemy wszystkim przybyłym na to wydarzenie i już dziś zapraszamy na przyszłoroczne uroczystości.

FOTORELACJA

Źródło: http://www.przeworsk.um.gov.pl/aktualnosci/2552-dzie-patrona-miasta-przeworska

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
MIASTO DZIECIOM – BAWCIE RAZEM Z NAMI – DZIEŃ DZIECKA 2018

Burmistrz Miasta Przeworska oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w niedzielne popołudnie 3 czerwca zaprosili najmłodszych mieszkańców miasta do wspólnego

Zamknij