Droga do nieba

W niedzielę 8 stycznia grupa teatralno-kabaretowa „Maskara” wzięła udział w XXVII Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Jasełkowych w Głogowie Małopolskim.

Przegląd organizowany przez Miejsko Gminny Dom Kultury im. F. Kotuli w Głogowie Małopolskim jest imprezą cykliczną o zasięgu wojewódzkim, a jego celem jest przede wszystkim pielęgnowanie tradycyjnych form obrzędowości okresu Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, popularyzacja zwyczajów i obrzędów ludowych w środowisku dzieci i młodzieży szkolnej oraz aktywizacja różnych społeczności do działalności na rzecz kultywowania i popularyzacji tradycji ludowych.
Grupa z Sieniawy zaprezentowała się w spektaklu pt. „Droga do nieba”, w którym tradycja bożonarodzeniowa przekazana została w niekonwencjonalnej formie teatralnej. Przedstawienie wyreżyserowane przez Elżbietę Kozyrę, spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni, o czym świadczyły gromkie brawa. Udział w przedstawieniu wzięli: Wiktoria Boruta, Eliza Mazurkiewicz, Ewa Rudzińska, Norbert Brzyski, Kajetan Kosior, Maciej Paluch, Michał Radawiec, Aleksander Strug, Szymon Szykuła i Maciej Zygmunt.

Marta Kozłowicz

Źródło http://www.sieniawa.pl/aktualnosci/droga-do-nieba/3501

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zaproszenie

Zaproszenie na spotkanie dotyczące Programu Rewitalizacji dla Gminy Przeworsk na lata 2016-2022       Wójt Gminy Przeworsk  zaprasza do udziału w konsultacjach

Zamknij