DOBRY START PRZEWORSKICH RATOWNIKÓW WOPR

9 ratowników Przeworskiego WOPR wzięło udział w XII Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Ratownictwie Wodnym.

Zawody odbyły się 7 grudnia 2014r. na pływalni przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie. Przeworscy ratownicy zmierzyli się z blisko 40 ratownikami i ratowniczkami z Sanoka, Rzeszowa, Tarnobrzega, Przemyśla, Krosna. Program zawodów obejmował konkurencje indywidualne i drużynowe.

Konkurencję indywidualną stanowił wyścig kombinowany na dystansie 100 metrów:

• po starcie z wody płytkiej przepłynięcie pod lustrem wody dystansu 25 m,
  • przepłynięcie stylem dowolnym dystansu 50 m,
  • wyłowienie manekina z głębokości 4 m i holowanie go na dystansie 25 m.

Konkurencją drużynową była sztafeta 4 x 25 metrów:

• po skoku przepłynięcie dystansu 25 m stylem dowolnym,
  • holowanie manekina na dystansie 25 m w płetwach,
  • holowanie manekina na dystansie 25 m,
  • przepłynięcie dystansu 25 m pod wodą.

W konkurencji indywidualnej najlepiej z Przeworskiego WOPR zaprezentował się Maciej Szpejankowski, który z czasem 01:26,38 uplasował się na VII miejscu. W kategorii kobiet Gabriela Janisz z czasem 1:42,50 zajęła V miejsce. W wyścigu sztafet 4 x 25 m Przeworskie WOPR reprezentowały dwie drużyny, które zajęły kolejno VII i VIII miejsce.

Drużyny Przeworskiego WOPR występowały w następujących składach:

• Przeworskie WOPR I: Maciej Szpejankowski, Wojciech Maziarz, Michał Majka, Martyna Zając, Gabriela Janisz.
  • Przeworskie WOPR II: Gondek Paweł, Warchoł Łukasz, Zięba Krzysztof, Buja Kamila.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
IX HALOWY TURNIEJ PIŁKARSKI NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW OŚWIATY

W sobotę 13 grudnia 2014 r. w hali sportowej przy ul. Misiągiewicza w Przeworsku odbył się IX Halowy Turniej Piłkarski