Dni otwarte w Zespole Szkół Rolniczych w Zarzeczu

Podobnie jak w minionych latach Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Zarzeczu 21 marca otworzył swoje drzwi przed gimnazjalistami, którzy już wkrótce staną przed wyborem dalszej drogi kształcenia. Pierwszego dnia wiosny młodzież gimnazjalna z okolicznych szkół przybyła do Zarzecza, aby zapoznać się ofertą edukacyjną, którą przygotowano dla nich na rok szkolny 2013/2014. To wspaniała okazja do tego by zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, poznać przyszłych nauczycieli, zwiedzić szkołę oraz budynek internatu.

Tłumnie zebranych na sali gimnastycznej gimnazjalistów przywitali pan dyrektor ZSR Bogusław Bąk oraz pani wicedyrektor Barbara Górska, którzy przedstawili krótko historię szkoły oraz kierunki kształcenia a następnie, wraz z gronem pedagogicznym, zaprosili wszystkich do wzięcia udziału w przygotowanych specjalnie na tę okazję zajęciach i prezentacjach. Młodzież miała również okazję obejrzeć scenkę rodzajową przygotowaną przez uczniów kl. 3 LO z innowacją pedagogiczną – edukacja policyjna odnoszącą się do przestępstw telekomunikacyjnych, którą następnie omówił współpracujący od lat ze szkołą podkomisarz- Andrzej Trelka.

Gimnazjalistom zaproponowano nietypowe zwiedzanie szkoły połączone z udziałem w konkursach i zabawach przygotowanych przez ich starszych kolegów. Uczniowie mogli wziąć udział w konkursie językowym, konkursach: bicie piany na czas, szybkości pisania, dokładności ważenia towarów.

Ponadto uczniowie zwiedzili m. in. pracownie komputerowe, gdzie kształci się młodzież w zawodzie technik informatyk, stanowiska przygotowane dla chętnych, którzy w przyszłości chcieliby kształcić się w zawodach technik ekonomista i technik handlowiec oraz technik rolnik. Gimnazjaliści wzięli również udział w pokazie parzenia kawy przygotowanym przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, a nawet mieli okazję spróbować przygotowanych na tę okazję smakołyków. Młodzież odwiedziła również bibliotekę szkolną oraz internat, w którym czeka 80 miejsc noclegowych dla chętnych, którzy we wrześniu zasilą szeregi uczniów ZSR w Zarzeczu.

Oprócz konkursów pokazów i prezentacji uczniowie gimnazjów mogli wziąć udział lekcji historii przeprowadzonej w izbie tradycji „Witosówce”. Oprawę wokalno-muzyczną zapewnił szkolny zespół „Irena”.

Zdjęcia Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5 Zdjęcie 6 Zdjęcie 7 Zdjęcie 8

Źródło www.powiat.przeworsk.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ks. Krzysztof Lechowicz „Oto są Święta”

Oto są Święta

Zamknij