Dary od wojewody dla podopiecznych hospicjum

Do Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci trafiły upominki od wojewody podkarpackiego Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej, które pozwolą przygotować paczki z okazji Dnia Dziecka dla podopiecznych i ich rodzeństwa. To odpowiedź wojewody na apel hospicjum.

W paczce znalazły się najbardziej potrzebne dla małych pacjentów rzeczy, m.in. środki pielęgnacyjne dla dzieci, bielizna pościelowa, pieluszki, a także maskotki. W imieniu wojewody dary przekazał dyrektor biura Jerzy Wilk.

Z okazji Dnia Dziecka hospicjum planuje przygotować 155 paczek. Obecnie Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci otacza specjalistyczną opieką domową 49 dzieci z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Opieka sprawowana jest w ich domach rodzinnych, gdzie często jest również rodzeństwo zdrowe. Fundacja niesie także pomoc chorym dzieciom na oddziale stacjonarnym Domu Hospicyjnego. Obecnie przebywa w nim 18 małych pacjentów.

Źródło rzeszow.uw.gov.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
„WAŻNE DLA NAS POKOLENIE-KOMPLEKSOWA OBSŁUGA OSÓB 50+”

Gmina Gać informuje, iż w projekcie "WAŻNE DLA NAS POKOLENIE-KOMPLEKSOWA OBSŁUGA OSÓB 50+", rekrutacja do IV-przedostatniej już tury uczestników projektu

Zamknij