Centralne obchody Święta Straży Granicznej

15 maja w Przemyślu odbyły się centralne obchody Święta Straży Granicznej, w których uczestniczyła wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

Uroczystość była połączona z promocją na pierwszy stopień oficerski 83 funkcjonariuszy SG. Wręczono także awanse, wyróżnienia, odznaczenia państwowe i resortowe. W obchodach wzięła udział minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska, która zaznaczyła, że Święto Straży Granicznej to także święto bezpiecznych granic naszej Ojczyzny.

Komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Dominik Tracz podczas wystąpienia podkreślił, jak ważne miejsce zajmuje Straż Graniczna w systemie bezpieczeństwa państwa oraz to, że podlegając nieustannym transformacjom, stała się formacją sprawną, skuteczną i nowoczesną, skutecznie egzekwującą przestrzeganie europejskiego i polskiego prawa. Podziękował również za wsparcie i współpracę przedstawicielom innych służb, a pracownikom i funkcjonariuszom Straży Granicznej za zaangażowanie i poświęcenie.

Apel uświetnił pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej SG z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej SG.

Na podstawie informacji Komendy Głównej Straży Granicznej.

Autor: Agnieszka Skała

Źródło https://rzeszow.uw.gov.pl/aktualnosci/centralne-obchody-swieta-strazy-granicznej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
II Gminne Zawody Gimnastyczne klas I-III

"Lekkoatletyka jest królową sportu, a gimnastyka to królowa gracji i elegancji” W dniu 14 maja br. w Zespole Szkół w Gniewczynie

Zamknij