BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH, III EDYCJA PAMIĘCI BRACI CIEŚLÓW

W niedzielę poprzedzającą 1 marca obchodzony jako Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w Przeworsku, jak i w blisko 240 miastach całej Polski wystartował Bieg Tropem Wilczym.

W naszym mieście bieg odbywał się pod hasłem „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, III edycja pamięci Braci Cieślów”. W projekcie biegowo-edukacyjnym organizowanym przez Fundację Wolność i Demokrację i organizatora regionalnego firmę usługowo-turystyczną GAMETOURS wzięło udział 250 uczestników z całego Podkarpacia. Poprzez połączenie sportu i historii biegacze mogli zagłębić się w tematykę żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Bieg poprzedził występ uczniów Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego przygotowany przez nauczycielki Jagodę Magoń i Sabinę Cieślak oraz wspólna rozgrzewka poprowadzona przez instruktorkę fitness-zumba Barbarę Sowińską. W biegu na symbolicznym dystansie 1963 m – nawiązującym do roku śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka pseud. „Lalek” – wystartowały całe rodziny. Najmłodszy, pięcioletni zawodnik biegł ze swoją babcią, a najstarszy uczestnik miał 67 lat. W biegu na dystansie 6 km wzięło udział 157 uczestników. Zawodnicy pobiegli w koszulkach z postaciami Żołnierzy Wyklętych, które otrzymali w pakietach startowych, a na mecie otrzymywali od harcerek i harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej medale z biało-czerwoną tasiemką i wymownie odbitą wilczą łapą.

Przed dekoracją zwycięzców odbył się Apel Poległych odczytany przez dyrektora biegu – dra Łukasza Mroza. Wśród tradycyjnego tekstu zostały dodane postacie pochodzących ze Studziana: Tadeusza Cieśli pseud. „Żbik” i Edwarda Cieśli pseud. „Zabawa”.

Dekoracji zawodników dokonał Burmistrz Miasta Przeworska dr Leszek Kisiel, Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec oraz z-ca Wójta Gminy Przeworsk Agnieszka Bukowa-Jedynak. FOTOGALERIA

Lista zwycięzców:
Dystans 1963 m – kategoria kobiet:
1. Magdalena Ciupińska – Wólka Pełkińska
2. Agnieszka Leśnicka – UKS Azymut Dębów
3. Aleksandra Orzechowska – Zespół Szkół w Gaci

Dystans 1963 m – kategoria mężczyzn:
1. Maciej Tomaszewski – Jarosławska Grupa Biegowa/ Resovia Rzeszów
2. Marek Grędysa – Rzeszów
3. Grzegorz Lenar – 1 Przeworska Drużyna Harcerzy, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

Dystans 6 km – kategoria kobiet:
1. Justyna Gwizdak – Water Team z Rzeszowa
2. Katarzyna Kokoszka – Przeworska Grupa Biegowa
3. Anna Łuszczyc – Aspawen z Rzeszowa

Dystans 6 km – kategoria mężczyzn:
1. Marcin Kruba – Jarosławska Grupa Biegowa „Sokół”
2. Maciej Tomaszewski – Jarosławska Grupa Biegowa „Sokół”/ Resovia Rzeszów
3. Maciej Kiper – Perfect Runner Team

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Źródło http://www.przeworsk.um.gov.pl/aktualnosci/2269-bieg-pamici-onierzy-wykltych-iii-edycja-pamici-braci-cielow

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
POBIŁ MĘŻCZYZNĘ I UKRADŁ MU SAMOCHÓD

Policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego, który podejrzany jest o rozbój. Sprawca zaatakował 54-letniego mężczyznę i zabrał mu samochód marki

Zamknij