Bezpieczne ferie z przeworską policją

W tym roku ferie zimowe dla niektórych województw rozpoczynają się już 15 stycznia. Dla dzieci i młodzieży z województwa podkarpackiego ferie zaczną się 29 stycznia. Część młodych ludzi wyjedzie poza miejsce swojego zamieszkania, ale także wiele pozostanie w swoich domach. Bez względu na to, gdzie młodzi ludzie spędza swój czas wolny, ważne jest aby spędzili go bezpiecznie.

Do ferii zimowych ponad dwa tygodnie. Jednak by ferie były bezpieczne przeworscy policjanci już teraz działają i prowadzą szereg akcji pod kryptonimem „Bezpieczne ferie”, po to by mówić o bezpiecznym wypoczynku. Podczas spotkań z uczniami szkół mówią o zasadach bezpiecznej zabawy w domu i poza domem.

Omawiają także przepisy ruchu drogowego. Przypominają również, jak ważne jest noszenie odblasków po zmierzchu, nie tylko w terenie niezabudowanym. Im bardziej jesteśmy widoczni na drodze, tym bezpieczniejsi. Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Kiedy zaś osoba piesza ma na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Niewielki element odblaskowy może uratować nam życie.

 

rj

Źródło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/82465,Bezpieczne-ferie-z-przeworska-policja.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
NOWOROCZNA MSZA ŚWIĘTA

W niedzielę Chrztu Pańskiego, kończącą okres Bożego Narodzenia Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel wraz z zastępcą Wojciechem Supersonem oraz Rada

Zamknij